13.07.22 Analýza BTC/USD – Padáček z obratové struktury

5
(11)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin (BTC) včera večer pěkně otestoval lokální supportní diagonálu, která zároveň tvoří spodní hranu obratové struktury v podobě rostoucího trianglu. Leč nakonec z toho nic nebylo. Respektive se kurz vylil náhle dolů a nyní testujeme tu samou diagonálu, ale tentokrát zespoda. Jaké jsou tedy nyní možnosti?

Aktuální situace na 4H BTC/USD

Celá ta klesající struktura je na BTC docela střídmá. V tom smyslu, že to nebyl žádný impuls směrem dolů. Je to takový mišmaš svíček, který nám říká, že nabídková strana sice měla větší sílu, ale není zde natolik markantní rozdíl. Zkrátka tu jakási obrana byla. Když se bitcoin vrátil po průlomu z patternu zpátky, bylo zřejmé, že tu supportní diagonálu otestujeme. Čehož jsme se dočkali a prvotní reakce na dotyk byla vcelku solidní.

Dotyková svíce zavřela do podoby Pin baru. Jediný problém byl v tom, že ta svíce je vážně titěrná. Ono je též důležité vnímat velikost těch svící. Když máte bullish nebo bearish svíci, víme, že musíme sledovat objemy. Objemy jsou u každé svíce takovým ukazatelem síly. Ovšem i velikost svíce je klíčová v kontextu její podoby a objemů. Aby to každý zcela chápal, ideální je v tomto případě velký Pin bar s dlouhým spodním knotem reprezentující třeba 8% pohyb nahoru s velkými objemy.

BTC

Každopádně kurz nakonec tu diagonálu prolomil dolů. A nyní dochází k retestování křivky zespoda. Jaké jsou tedy nyní možnosti? Po retestu s největší pravděpodobností přijde pokračování v poklesu. Zvýraznil jsem dvě oblasti. Ta první je minimum z konce června. Druhá zvýrazněná oblast je minimum z 18. června. A na jedné z nich lze určitě kalkulovat s pokusem o odraz.

Osobně vnímám jako nejzásadnější právě nižší low. Čili budeme hrát o dvojité dno na trhu s BTC. Jestli dvojité dno nevyjde, máme po srandě. Pak nás může čekat padáček na 16 000 USD. Alty dostanou samozřejmě mnohem horší výprask. Zase začne panika, protože to bude znamenat, že bitcoin definitivně pokořil all time high z konce roku 2017.

Závěrem

Bitcoin se tím posledním průlomem definitivně vrátil zpátky do supportního pásma. A my potřebujeme, aby toho nakupující využili. Když toho využijí, nabídková strana se na aktuálním pásmu může vyčerpat. A to je právě příležitost pro druhý odraz.

Mimochodem, ta parita na euro-dolaru byla včera dokonána. A to přesně na pip. Po dvaceti letech tak euro stálo přesně jeden dolar. Euro za předešlých několik dní strmě klesá i vůči koruně. Brzy asi otestujeme low z letošního února.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1
Hodnocení článku :
     

Já jsem zvědav, co se bude dít 12.30 UTC resp. jestli to, co skoro vždy

bkf1

Tak to zase vyšlo… bohužel…

Jan

Fakt že jo! Jak jste to věděl? Co se v ten čas děje?

bkf1

Jednoduše, v ten čas bylo jako každý měsíc oznámeno, jaká byla inflace v US za minulý měsíc. Další oznámení je 10. 8., čas stejný. Vše najdete např. zde: https://tradingeconomics.com/united-states/inflation-cpi

Jinak s případným nákupem bych ještě počkal, jak se to bude vyvíjet (resp. kam to až spadne).

Poslední editace 1 rok před přes bkf1
Jan

Super. Díky za vysvětlení.

Marek

Diagonála, triangl, svíce, knot, … Mají tyhle analýzy vlastně vůbec smysl, když právě žijeme v dost nepředvídatelné době vysoké inflace, energetické krize, války na Ukrajině a nevím čeho ještě všeho? Několik týdnů zpět se v analýze psalo, že půjdem k 12k, potom se zase trend otočil a mělo se jít nad 22k a teď zase máme jít k 16k.

Wake up !!!

Je to jen podvod , ponziho letadlová pyramida.
jako debilni děti tady hledají jakési mapy k pokladu . Jste ubožáci, debilni ubožáci,

Pixxel

Ten kdo investuje do jakékoliv kryptoměny, tak může ztratit peníze, tak stejně jako investor, který investoval do akcií bankrotující firmy.
Naprostá většina coinů nemá valnou cenu a budoucnost, tak jako začínající firemní startupy. 
Ze začátku to vypadá, že firemní startupy či kryptoprojekty mají slibnou budoucnost, kdy budou moci lidstvu v něčem pomoct ale časem se to může změnit a taková firma či kryptoprojekt prostě zanikne.
Vznikaly a vznikají podvodné firmy, fondy, vznikají a budou vznikat podvodné krypto projekty. 
Jestli je obchodování krypta podvod pak je tedy i obchodování s firemními akciemi také podvod. 
S akciemi se obchoduje zcela legálně a někteří lidé na tom prodělávají, někteří vydělávají, tak jako v kryptu.
Akcie beru jako cenné papíry spíše fyzického světa, kdežto krypto jako cenné papíry spíše virtuálního světa.
S akciema jsem nikdy neobchodoval. Začal jsem až s kryptem v bullrunu na podzim 2017, kdy euforii vystřídala dvouroční deprese během kterého jsem se ohledně investování zajímal.
Obchoduji během bearmarketu, obchoduji i během bullmarketu. Když je bullmarket, tak vydělávám více. Když je bearmarket, tak vydělávám méně ale za menší zisky zase nakupuju mnohem levněji.
Pro jednorázového hodlera je ideální pouze růst ceny. Pro obchodníka je ideální jak růst, tak pokles jelikož může nahoře prodat a dole levněji nakoupit. 
Čím je tento cyklus častější a větší (velká volatilita), tím dokáže na tom více vydělat. 
A krypto je mladý volatilní trh a dá se na tom pěkně připolepšit a jestli je to podvod nebo ne mi může být jedno, když to generuje zisk. 
Samosebou obchodovat s vyloženě s futureless kryptoprojekty však bych nedoporučil. 
Osobně mám 90% portfolia vsazeno na jeden pomalinku se rozjíždějící projekt, kterému věřím dlouhodobě.
Ti, kteří jenom hodlují, sedí na zadku a koukají jak jim jejich portfolio klesá na hodnotě, tak mají deprese a hulákají na okolí a přenáší svou negativní energii na okolní svět jako je to v tvém případě.
Ti, co obchodují, tak mají radost, že jsou denně v zisku i když jejich portfolio klesá, protože můžou nakoupit levněji a tak ředit svou průměrnou cenu nákupu. 
Osobně bych na čisté hodlování neměl nervy. Koukat mnoho měsíců jenom na červená klesající čísla ceny portfolia by mě asi psychicky zdeptalo.
Už nějaký čas koukám na malé zelené čísla dennodenních zisků a mám z toho radost i když jsem od minulého podzimu mínus 3/4 portfolia:D.

spot_img