Z 65 000 na 42 000 $ – Nejhorší bitcoinová korekce během tohoto bull runu

0
(0)

Navzdory nejhorší korekci během tohoto býčího cyklu bychom neměli upadat do depresí. Historické cykly nám naopak naznačují, že Bitcoin (BTC) by mohl v příštích 4-5 týdnech zaznamenat další vrchol.

Během měsíce se cena BTC zřítila z 65 000 na 42 000 USD, což je oficiálně největší korekcí od začátku aktuálního býčího cyklu v říjnu 2020. Z historie víme, že až dosud aktivu trvalo čtyři až pět týdnů, než se vzpamatovalo ze svých ztrát a pak vystartovalo na nová maxima. Otázkou tedy zůstává, bude se historie opakovat ještě jednou?

Nejhorší korekce bull runu 2020/2021

Ačkoli se to zdá být již hrozně dávno, uvědomme si, že teprve loni v říjnu se primární kryptoměně podařilo atakovat cenu 10 000 USD. Většina kryptokomunity věří, že právě to byl okamžik, kdy se trend otočil a Bitcoin konečně vstoupil do svého dlouho očekávaného bull runu po halvingu. A i čísla tuto myšlenku podporují.

Během několika následujících měsíců se hodnota aktiva zvýšila více než šestinásobně. To vedlo k dosahování stále vyšších ATH, přičemž to poslední jsme zaznamenali někdy v polovině dubna na zhruba 65 000 dolarech. Pak však znovu zaúřadovala dobře známá volatilita, tentokrát ovšem opačným směrem. Za vydatné “pomoci” Elona Muska bitcoiny od té doby ztratily na hodnotě více než 23 000 $ a aktuálně jsme našli tříměsíční dno na hodnotě cca 42 200 USD (údaj platný v době psaní článku).

Tuto statistiku ve svém tweetu zdůraznil populární obchodník Peter Brandt, který uvedl, že jde o zatím největší korekci v právě probíhajícím bull runu, která je zatím cca 35 % (opět údaj platný k době psaní článku 17. května)

Z těch předchozích zmiňuje cenový propad mezi polovinou ledna a polovinou února o 31,6 procent, březnový propad o 26,3% a dubnový o 18,6 procent. Za zmínku zcela jistě stojí pokles ceny BTC v polovině března 2020, kdy Bitcoin během krize vyvolané strachem z pandemie COVID-19 ztratil během jediného dne 50 procent ze své hodnoty.

Jak ale všichni víme a pohled do grafu to potvrzuje, u Bitcoinu nejsou podobné masivní korekce uprostřed býčích cyklů ničím výjimečným. Během toho předchozího jsme zaznamenali osm takových propadů, kdy během několika týdnů došlo k poklesu ceny o více než 30 %.

Čeká Bitcoin další vrchol?

Podle grafu se cena BTC v aktuálním bull runu zatím vždy zotavila. V průměru Bitcoinu trvalo čtyři až pět týdnů, než získal zpět veškerou ztracenou hodnotu a dokonce zaznamenal nové maximum. To pochopitelně vyvolává spekulace, zda by Bitcoin i nyní mohl vytáhnout “dalšího králíka z klobouku” a předvést nám to znovu.

Koneckonců, toto je “teprve” pátá korekce v aktuálním cyklu, i když je největší. On-chain data ale ukazují, že by to nemuselo být vůbec jednoduché. Někteří investoři začínají posílat na burzy nemalé částky BTC mincí, což by mohlo zvýšit prodejní tlak a přinést krátkodobě další poklesy.

Závěr

Situace na kryptoměnovém trhu je v současné době poměrně zamotaná, ale základní fundamenty BTC zůstávají stále stejné a neměnné. Těžaři a dlouhodobí investoři stále odmítají prodávat, další a další instituce se zapojují a míra hash rate také nedávno dosáhla nového historického maxima.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Tomas

A co se zase deje s bitcoinem? Musk opet neco zahlasil že to opet pada? 😂😂

E15

Nepadá opět, padá ještě ;-)))

Tomas

To aby se clovek bal jak se vzbudi a jakou bude mit naladu😂

Tomas

Zaver.. Musk je k… T.

Martines
Hodnocení článku :
     

Píšete jako kdyby měl být konec korekce, ale to bohužel není.

Martines

Padá to jako svině. Akorát už ne tolik ETH. Asi svině přelévají kapitál.

Martines

Už to konečně pořádně vylejte !!

Martines

Musk začal asi prodávat 🙂 To je prdel. Na jeho twitteru zatím nic. Jak si myslíte, že bude platit cestu na Mars, taky prachama od hejlů!

LeošH

Evidentně se už odráží, ale ještě se neví kam. Asi před hodinou 43500 –> 40500 🙂

spot_img