XRP tvoří pattern býčí vlajky – předpokládaný nárůst až 20 %

4.6
(9)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Token XRP (Ripple), pátá největší kryptoměna z pohledu tržní kapitalizace, tvoří na svém denním grafu pattern býčí vlajky. A podle analytiků není daleko od prolomení. S ohledem na původní cenovou hladinu se předpokládá nárůst kurzu XRP o 20 % možná již do konce roku.

Pattern býčí vlajky se vytváří většinou po silném trendovém nárůstu. Pak obvykle následuje konsolidace s možným poklesem. Zakončení patternu se spojuje s vyššími objemy a růstem o korekční pokles. Trendovým nárůstem si XRP prošlo na přelomu října a listopadu, kdy cena během týdne narostla o více než 30 %.

Od té doby tvoří výše zmíněný pattern. Podle analytiků token aktuálně testuje horní hranici. Zatím ale chybí ty objemy. To by mohlo naznačovat případné váhání obchodníků před dalším býčím růstem.

Po dobu této nerozhodnosti může jako support sloužit horní trendová linie podpořená 50denním exponenciálním klouzavým průměrem (50DEMA, v grafu vyznačeno červeně). Při potvrzení patternu (vyšší objemy) můžeme již brzy očekávat nárůst až na cenovou hladinu nad 0,76 USD za token.

V opačném případě může dojít k odrazu od horní linie a k otestování spodní linie patternu. Ta se dnes nachází kolem 0,54 USD a je navíc podpořená i 200denním exponenciálním klouzavým průměrem (200DEMA, v grafu vyznačeno modře).

Velryby minulý týden hodně nakupovaly

Při pohledu na blockchain si lze všimnou zvýšené aktivity velryb. Peněženky se zůstatkem 100 000 až 10 milionů tokenů poslední dobou dost nakupují. Do jejich peněženek přibyly za minulý týden tokeny za 6,82 milionu USD. Můžeme tedy spekulovat, že již předpokládají lokální minimum a brzký růst.

Závěr

Vše samozřejmě může urychlit jakákoliv informace o posunu soudní pře mezi společností Ripple a Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC). Nedávné soudní rozhodnutí ve prospěch Ripple dokázalo katapultovat cenu tokenu o téměř 85 %. Další jednání je naplánováno na 23. dubna 2024. Řešit se má možné porušení amerického zákona o cenných papírech. Právníci očekávají dohodu o vyrovnání a dodávají, že cena pod 20 milionů USD by byla vítězstvím Ripple.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img