Xiaomi podává patent na vývoj blockchainových virtuálních postav pomocí “genetických sekvencí”

3.3
(3)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Jedna z největších světových firem v oblasti mobilních telefonů a technologií, společnost Xiaomi, podala patentovou přihlášku, která využívá technologii blockchain k usnadnění výroby svých originálních digitálních postav.

Originální digitální postavy

Patent s názvem “Metoda zpracování virtuálních postav, zařízení a paměťové médium” byl představen v lednu 2022, ale podle čínské aplikace Tianyancha jej společnost zveřejnila teprve nedávno v Číně.

Vzhledem k decentralizované povaze blockchainu a jeho neměnným vlastnostem jej stále více podniků začleňuje do návrhů svých nových produktů. Podle tohoto zveřejnění patent “dokáže generovat virtuální znaky s různými obrazy podle různých genových sekvencí”.

Společnost Xiaomi, známá svými mobilními telefony a dalšími elektronickými zařízeními, nedávno zveřejnila patentovou přihlášku, která popisuje využití technologie blockchain v procesu vytváření virtuálních znaků.

“Kombinace technologií využívá technologii blockchain k ukládání informací o virtuálních postavách, aby bylo zajištěno, že virtuální postavy jsou jedinečné, nereplikovatelné a zničitelné díky využití transparentnosti a decentralizačních vlastností technologie blockchain.”

Společnost Xiaomi může tuto technologii využít v metaverse

Kromě toho může Xiaomi tuto technologii v budoucnu využít k vývoji vlastního metaverse, ale žádné oficiální oznámení nebylo učiněno.

Podle podání by postavy využívaly tuto decentralizovanou technologii blockchain k udržování svých genových sekvencí, tedy k ochraně jedinečného mixu před zničením. Ačkoli patent výslovně nezmiňuje nezaměnitelné tokeny (NFT), jeho popis použití blockchainu, naznačuje použití NFT nebo podobné technologie.

Žádné oficiální vyjádření k této záležitosti nebylo učiněno. Přesto někteří lidé vyslovili teorii, že společnost Xiaomi může vyvinout vlastní metaverse platformu s těmito virtuálními znaky jako hlavním tahákem. Tyto zvěsti však zatím nebyly potvrzeny.

Pokud k tomu dojde, nebylo by to poprvé, co si Xiaomi pohrává se světem kryptoměn. V roce 2018 společnost debutovala svou první kolekcí nezaměnitelných tokenů, nazvanou Crypto Rabbits.

Závěr

Společnost Xiaomi je známá hlavně svými mobilními telefony. Myslíte si, že tento gigant má šanci se svým patentem uspět nebo se jedná o něco, co se nebude využívat?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img