Italská vláda poskytne dotace na blockchainové projekty

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Italská vláda oznámila poskytnutí dotací na blockchainové projekty ve výši 46 milionů amerických dolarů. Žádat o ně mohou ale společnosti, které se zaměří pouze na konkrétní sektory.

Italská vláda podporuje blockchainové projekty

Italské ministerstvo hospodářského rozvoje oznámilo, že společnosti vyvíjející technologie IoT, AI či blcokchain budou mít nárok žádat o státní dotace až do výše 46 milionů amerických dolarů. O dotace mohou subjekty zažádat od 21. září letošního roku.

K dotacím se mohou podle oficiálního oznámení přihlásit veřejné či soukromé výzkumné firmy. O fondu se hovoří již od prosince minulého roku. Ministr pro hospodářský rozvoj Giancarlo Giorgetti prohlásil:

„Podporujeme investice společností do špičkových technologií s cílem podpořit modernizaci výrobních systémů prostřednictvím modelů řízení, které jsou stále více propojené, efektivní, bezpečné a rychlé. Cíl konkurenceschopnosti vyžaduje, aby zpracovatelský průmysl neustále inovoval a chápal potenciál nových technologií.“

S fondem budou podpořeny způsobilé výdaje a náklady ve výši minimálně 500 000 EUR a rozděleny do konkrétních sektorů: vzdělávací systém, zdraví, zemědělsko-potravinářský, infrastruktura, kultura a cestovní ruch, logistika a mobilita, informační bezpečnosti a letectví a kosmonautiky.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 21 046 USD dle KMC.

Závěr

Oznámení italského ministerstva pro hospodářský rozvoj vysvětluje, že účelem přidělování finančních prostředků je provádět výzkum a technologické inovace související s programem přechodu na 4.0. Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů.

Na celé oznámení italského ministerstva hospodářského rozvoje se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Wake up !!!

Pád Voyageru byl zapříčiněn především pádem hedge fondu Three Arrows Capital (3AC), který mu dlužil zhruba 675 milionů dolarů (15250 BTC, tehdy cca 325 mil. USD, a USDC za 350 mil. USD). Fond vyhlásil bankrot podle Kapitoly 15, Voyager Digital pak o týden později dle Kapitoly 11. Společnost má nyní zhruba 1,3 mld. USD v kryptoměnách, 350 mil. USD u Metropolitan Commercial Bank (pro své zákazníky) a 110 mil. USD vlastních peněz. Podle CEO společnosti Stephena Ehrlicha může za problémy společnosti dlouhodobá volatilita kryptoměn a neschopnost 3AC splatit oněch 675 mil. USD. Pravdou bude spíše přehnaná víra v růst kryptoměn a nedostatečná obezřetnost i špatná příprava na opačnou situaci.

spot_img