Goldman Sachs uzavřel první dohodu o půjčce cenných papírů na blockchainu v hodnotě „stovek milionů“

5
(1)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Gigant investičního bankovnictví Goldman Sachs ve spolupráci s tokenizační platformou HQLAx založenou na distribuované účetní knize oznámili provedení první agenturní transakce půjčování cenných papírů na blockchainu.

Transakce, která obsahovala kombinovanou sérii 35denních termínovaných transakcí, zahrnovala i blíže nespecifikovanou částku stovek milionů dolarů, jak vyplývá z tiskového prohlášení HQLAx zveřejněného 20. července.

Společnost HQLAx navrhla pro provedení transakce sledovač cenných papírů na úrovni ISIN nazvané Digital Collateral Records (DCR). Funkce pocházela z půjčených cenných papírů obdržených od BNY Mellon, poskytovatele likvidity, který na oplátku předal Goldman Sachs digitální kopii obchodů.

Kromě toho HQLAx tokenizoval cenné papíry pod původním depozitářem, což umožňuje s aktivem obchodovat a vypořádat je bez jeho přesunu.

Eliminace transakčního mechanismu

Podle této dohody jsou DCR na úrovni ISIN dodávány se specifickými množstvími ISIN, která jsou ve vazbě. Záznamy umožňují držitelům a agentům převést vlastnictví jakéhokoli cenného papíru v distribuované účetní knize HQLAx. Produkt zejména umožňuje zúčastněným stranám provádět transakce bez tradičních vypořádacích mechanismů.

„To představuje další klíčový krok v našem přijetí DLT, abychom usnadnili tradiční finanční aktivity, abychom odemkli zvýšení efektivity napříč účastníky trhu. Těšíme se na růst objemů s našimi protějšky v nadcházejících měsících,“

Řekl Amar Amlani, ředitel EMEA Digital Assets ze společnosti Goldman Sachs.

Závěr

HQLAx se snaží snížit náklady pro velké banky, které jsou nuceny držet vysoce kvalitní likvidní aktiva pro plnění rozvahy podle Basel III. Celkově může půjčování cenných papírů také umožnit finančním institucím zvýšit efektivitu a okamžitě provádět transakce mezi stranami.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Standa

..říká p. Vejkap, ekonomický to mslitel, multimilionář ,majitel exekutorů a kryptospecialista, který se o kryptu dozvěděl z Novinek.cz.

Wake up !!!

Koukni na mou IP adresu a zjistíš, že já nemám s vána ubožákama v Česku nic společného. A pokud to nedokážeš,jsi k ničemu. Jen ubožák,co ožebračil rodinu,nakoupil krypto a zkrachoval. Tvé ubohé útoky jsou jen potvrzením toho že jsi kompletně vyhořel. Jsi ubohá nula,co nic nedokázala. Koupí kousku BTC jsi se chtěl zařadit mezi normální lidi, co mají na jídlo, auta, dovolelenou 4 krát do roka. Ty jsi jen ubohá lopata, co zničila všechny kolem sebe kvůli vlastní neschopnosti. A teď opět použij svůj slovník tobě vlastní,ty nevzdělaný,nemajetný ubožáku.

Standa

:-)), je fajn, že dokážeš bejt vtipnej .. a průhlednej. A nebuď nasranej, za ty exekuce si můźeš sám..

spot_img