Web3 pomáhá Tchaj-wanu zabezpečit informace proti kybernetickým útokům

5
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Tchajwanské ministerstvo pro digitální záležitosti (MODA) plánuje implementovat decentralizovanou technologii do svého webového portálu v rámci boje proti kybernetickým útokům. InterPlanetary File System (IPFS) je technologie Web3, kterou vládní úředníci využijí pro decentralizované sdílení souborů.

Web3: Návštěva Pelosi

IPFS identifikuje obsah pomocí hashů souborů, což umožňuje kdekoli najít soubory uložené více stranami a přistupovat k nim pomocí jednoduchého protokolu HTTP. Tento vývoj přichází po kontroverzní návštěvě předsedkyně Sněmovny reprezentantů Spojených států Nancy Pelosi na Tchaj-wanu, a to navzdory varování ze strany pevninské Číny.

Od této návštěvy čelily vládní webové stránky četným útokům pocházejícím z pevninské Číny. Patří mezi ně i útok typu DDoS (distributed denial-of-service), který znepřístupnil tyto stránky.

Návštěva Pelosi na Tchaj-wanu rozbouřila loď nejen z geopolitického hlediska, ale způsobila také vlny na trhu s kryptoměnami. Následujícího dne, 3. srpna, se bitcoin vyšplhal na denní rezistenci 23 500 USD.

Nové stránky MODA však dostávají novou podobu díky implementaci technologie Web3 a v současné době jsou soubory a původní index stránek k dispozici na IPFS.

Zatím žádné napadení Web3

Tchajwanská ministryně pro digitální technologie Audrey Tang sdělila oficiálním státním médiím, že doposud nebyla stránka MODA napadena, protože debutovala ve stejný den, kdy čínská armáda zahájila svá cvičení.

Tang uvedla, že stránky využívají kombinaci nástrojů Web3 a Web2.

“Využívá strukturu Web3, která je napojena na globální blockchainovou komunitu a globální páteřní síť Web2. Takže pokud se ji podaří zlikvidovat, bude zlikvidováno vše od Etherea po NFT, což je nepravděpodobné.”

Podle úředníků v Tchaj-peji zaznamenal Tchaj-wan v loňském roce téměř 5 milionů kybernetických útoků denně nebo alespoň skenování systémových zranitelností.

Přístup k technologiím

Zavedení technologie Web3 je pozitivním krokem k implementaci nových technologií. Ačkoli Tang upozornila na rizika dalších aktiv Web3, jako je krypto, při činnostech, jako je praní špinavých peněz.

Vztah Tchaj-wanu ke kryptoměnám se mění a mění. Nedávno země nepřímo zakázala nákup kryptoměn pomocí kreditních karet poté, co hlavní finanční regulátor přirovnal kryptoměny k online hazardu.

Nicméně země, stejně jako mnoho dalších zemí po celém světě, pilotuje vlastní digitální měnu centrální banky (CBDC). V současné době distribuuje svou digitální měnu pěti tchajwanským bankám, které ji budou distribuovat.

Závěr

Implementace Web3 je chytrým krokem k zabezpečení. Jaký máte na situaci názor a jak to podle vás ovlivní trh s kryptoměnami? Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Robo
Hodnocení článku :
     

Za mě super, akorát aby to nepřineslo více škody než užitku.

anivarK

Další válka ?
No, Ukrajina už válčí.
Kosovo bude velice ,velice brzy .
No a co nevidět bude válka na Taiwanu.
Skvělé .

spot_img