[Odpolední zprávy] • Čínská centrální banka rozšíří pilotní program digitálního jüanu • a další články

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Od posledního zvýšení úrokových sazeb americkým Fedem a od chvíle, kdy prezident Biden odmítl připustit, že by země vstoupila do recese, se cena bitcoinu pohybovala vysoko.

Koncem minulého týdne vyskočila nad 24 000 USD a během víkendu ještě více stoupla. To vyvrcholilo nárůstem ceny nad 24 500 USD, který se stal nejvyšší úrovní této kryptoměny od 13. června.

To však netrvalo dlouho a BTC v neděli pozdě večer a včera ustoupil. Uplynulých 24 hodin přineslo býkům další bolest, když bitcoin poprvé od 28. července sklouzl pod 23 000 USD. Tam se také aktuálně obchoduje.

Ethereum bylo až donedávna na koni a během víkendu zaznamenalo vlastní několikatýdenní maximum nad 1 700 USD. Včera se však zastavilo pod touto úrovní a za posledních 24 hodin ztratilo více než 6 %. V důsledku toho se největší altcoin nyní obchoduje pod úrovní 1 600 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Jdeme na supportní diagonálu

Kryptoměny

SEC obviní 11 lidí přes USD 300M Crypto ‘pyramidové schéma’

Americká Komise pro cenné papíry (SEC) obvinila 11 osob za jejich roli v údajném kryptografickém pyramidovém a Ponziho schématu, které získalo více než 300 milionů dolarů od milionů investorů po celém světě, včetně Spojených států.

Dohledový orgán podal v pondělí občanskoprávní stížnost na blockchainovou síťovou platformu Forsage, která o sobě tvrdila, že je decentralizovanou platformou pro inteligentní smlouvy umožňující investorům uzavírat transakce prostřednictvím inteligentních smluv, které fungují na blockchainech Ethereum (ETH), Tron (TRX) a BNB Smart Chain.

Podle SEC fungovala Forsage více než dva roky jako standardní pyramidové schéma, které umožňovalo investorům vydělávat tím, že do operace zapojili další osoby. [2a]

Banky, burzy, firmy

Binance používá tokeny soulbound k nabídce decentralizovaného KYC peněženek

Binance uvedla na trh BAB, soulbound Token na řetězci BNB, jako decentralizované řešení požadavků na KYC pro burzu. Soulbound tokeny jsou NFT, které jsou nepřenosné mezi peněženkami.

Nemožnost obchodovat s NFT umožňuje jeho použití k identifikaci držitele peněženky v blockchainu. Data spojená s NFT lze využít k určení zaznamenaných akcí peněženky, jako je interakce s dApp nebo chytrým kontraktem.

Token se bude nazývat Binance Account Bound (BAB) a “bude potvrzovat status ověřeného uživatele majitele peněženky na Binance a bude k dispozici také pro použití v protokolech třetích stran”. Vlastnictví BAB bude pro zákazníky Binance volitelné a budou si moci vybrat, zda chtějí provést kontrolu KYC prostřednictvím tokenu soulbound, nebo tradičnějšími způsoby. [3a]

Binance US vyřazuje tokeny poté, co je SEC označila za cenné papíry

Americká regulovaná odnož kryptoburzy Binance vyřazuje z obchodování jeden z tokenů, který americká Komise pro cenné papíry (SEC) uznala jako cenný papír v nedávném případu zneužití důvěrných informací.

“Domníváme se, že za určitých okolností vyřazení aktiva ze seznamu nejlépe ochrání naši komunitu před nepřiměřeným rizikem,”

– uvedla burza v pondělí v příspěvku na blogu.

Minulý měsíc americký regulátor prohlásil, že bývalý produktový manažer Coinbase Ishan Wahi, jeho bratr a přítel obchodovali před několika oznámeními o uvedení kryptoměn na burzu. Údajně nakoupili nejméně 25 kryptoměn na základě důvěrných informací, z nichž nejméně devět byly cenné papíry, uvedla SEC ve svém prohlášení.

Společnost Binance uvedla, že z těchto devíti tokenů je na její platformě kótován pouze Amp. Osm dalších tokenů uvedených ve stížnosti jsou RLY, DDX, XYO, RGT, LCX, POWR, DFX a KROM. [3b]

CBDC, Regulace

Právní komise Anglie a Walesu navrhují uznat kryptoměny jako nový typ majetku

Právní komise Anglie a Walesu zveřejnila konzultační dokument o trhu s kryptoměnami, který hovoří o několika aspektech této třídy aktiv. Dokument se zaměřuje na reformu zákonů s ohledem na některá digitální aktiva jako předměty vlastnických práv. Právní komise bude přijímat připomínky a odpovědi do 4. listopadu 2022.

Konzultační dokument se primárně zabývá zásadami soukromého práva a právy soukromého vlastnictví pro kryptoměny a NFT. Uvádí se v něm, že digitální aktiva a související technologie “by mohly vytvořit internet vlastnictví”.

Udělení vlastnických práv třídě aktiv pomáhá správně charakterizovat mnoho moderních
a složitých právních vztahů, hrát roli v insolvenčních případech a pro situace týkající se “dědictví pro případ smrti, nabytí majetku při osobním bankrotu a dohledání v případech podvodu, krádeže nebo porušení důvěry”. [4a]

Čínská centrální banka rozšíří pilotní program digitálního jüanu

Čínská lidová banka (PBoC) uvedla “řádné rozšíření rozsahu pilotního programu digitálního jüanu” jako jeden ze svých klíčových úkolů ve druhé polovině roku, jak vyplývá z úterní tiskové zprávy z pracovního plánu čínské centrální banky na druhé pololetí.

Čínská lidová banka se o rozšíření pilotního programu digitálního jüanu zmiňuje již podruhé během jednoho měsíce. Na tiskové konferenci 13. července Zou Lan, ředitel odboru měnové politiky centrální banky, uvedl, že rozsah pilotního programu digitálního jüanu se bude rozšiřovat spořádaným tempem.

Centrální banka odhalila, že k 31. květnu 2022 Čína zaznamenala více než 264 milionů transakcí v digitálních jüanech, jejichž celkový objem přesáhl 83 miliard jüanů (přibližně 12,3 miliardy USD). [4b]

Evropská centrální banka vsadila při přeshraničních platbách na CBDC místo na BTC

Nedávná studie provedená Evropskou centrální bankou (ECB) o určení konečného prostředku pro přeshraniční platby korunovala digitální měny centrální banky (CBDC) jako vítěze proti konkurentům, mezi něž patří mimo jiné bankovnictví, bitcoin (BTC) a stablecoiny.

Zájem ECB o identifikaci nejlepšího přeshraničního platebního prostředku vyplývá ze skutečnosti, že slouží jako centrální banka 19 zemí Evropské unie, které přijaly euro. Studie s názvem “Towards The Holy Grail of Cross-border Payments” označila bitcoin za nejvýznamnější nezajištěné kryptoaktivum.

Názor EBC na bitcoin jako na špatný přeshraniční platební systém se odvíjí od mechanismu vypořádání tohoto vysoce volatilního aktiva. [4c]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img