02.08.22 Analýza BTC/USD – Jdeme na supportní diagonálu

4.4
(7)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin (BTC) šel opětovně do korekce. Hned po tom, co se podařilo jen velmi těsně překonat vrchol z 20. července. Jak jsem včera říkal, máme vyšší vrchol a vyšší close. To je pozitivní. Leč nedostačující v tom, že bitcoin není schopen pokračovat v dalším růstu. Čili nás nejspíš čeká nové otestování supportní diagonály.

Aktuální situace na 1D a 4H BTC/USD

V nedělní video analýze jsem upozornil, že zaznačené struktury jsou si vskutku podobné. Vytvořil se vyšší vrchol a následně přišlo několik zamítavých podob denních svíček. Zkrátka se potvrdilo, že nad 23 000 USD má bitcoin problém postupovat dál nahoru. Cenová rezistence tam žádná není, ale nachází se zde pásmo low volume node na objemovém profilu.

BTC Bitcoin

Vývoj z posledních dnů proto nápadně připomíná vývoj po 20. červenci. Proto je dobré očekávat otestování supportní diagonály, která se momentálně nachází zhruba na 21 300 USD. Kde je mimo jiné i point of control objemového profilu. Proto je nemalá pravděpodobnost, že se zde zase dočkáme kurzového odrazu.

Zkrátka sledujte horní hranici toho celého obchodního rozpětí, neboli tržní struktury, která tvoří dno. Jak jsem mnohokrát zmiňoval, celá uvedená konstrukce funguje jako opěrný bod.

BTC

Na 4H grafu chci ukázat, jak se BTC dařilo překonávat jednotlivé vrcholy. Největší zisk bitcoin utržil po překonání vrcholu z 8. července. Tehdy si bitcoin navíc připsal skoro 8 %. Při posledním překonání vrcholu z 20. července pouze 1,5 %.

To nám říká, že tržní momentum zřetelně zesláblo. Chybí větší agresivita. A ta se právě může objevit po otestování supportní diagonály. Před chvílí jsme si mimo jiné ukázali, že jde vlastně o komplexní supportní konfluenci. Tedy o soubor mnoha faktorů avizujících možný odraz nahoru.

Závěrem

Klíčová pro nás bude reakce u řečené supportní diagonály. Jestli bude obdobná jako posledně, kurz dostane impuls pro další překonání lokálního vrcholu. Musíme si ale uvědomit, že tehdy tomu hodně pomohl Fed. Proto to tentokrát trh musí tak nějak zvládnout sám.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan

Cože? 😀 vy jste asi upadl pane 😀

Michal Novák

Nevšímejte si ho. Zkrachovalec a nula. Dříve tu prudil pod nickem Wake up, tak si založil nový nick a prudí dál.

Judáš
Hodnocení článku :
     

Nezabúdajte na capitulation dump. Lebo tuto pan velký analyzátor to vôbec neberie do úvahy.

Vojtech

Sentiment podle mne stále není dostatečně nakloněn významnější rallye. Nadále panují oprávněné obavy, že fed hladké přistání neukociruje. Evropa je tuplem v háji, ECB se stébla chytá (TPI), válka, energie, … Trhy možná aktuálně budou lehce nervózní i z cesty Pelosi…? Sentiment prostě stále špatně. S takovou i na 26k+ ještě min. pár měsíců můžeme zapomenout, obávám se. Leda by se v dohledné době zdařilo zkrotit inflaci, ale moc se mi to tak zatím nejeví…

Petr 3

Inflaci nejspíš zkrotí globální recese.

Vojtech

To jistě, dokonce to vypadá, že do ní skutečně směřujeme, pokud už v ní jednou nohou nejsme. Viz můj skepticismus k tomu hladkému přistání. Nicméně v takové situaci se na kryptu taktéž nedočkáme žádné rallye. Tak či tak, od krypta lze v dohledné době sotva čekat zázraky. Naopak je asi dobré mít na zřeteli, že nás v rámci cyklu ještě čeká fáze finální kapitulace. Zatím na ni podle všeho nedošlo. Já už se teď raději držím mimo trh, co jsem nestihl prodat včas držím v hodl režimu a zkoušet dál obchodovat “schody dolů” už je nyní mimo kapacity mých nervů 🙂 za pár procent zisku mi to riziko nestojí. Počkám si raději až na ten finální krvák.

Petr 3

Mám na to podobný názor, není kam spěchat.

Vaclav

Zkusím využít znalostí místních odborníků na kryptoměny. Uvažuji o nákupu kryptoměn, ale mám pár nejastností. Můžete mi prosím odpovědět na následující otázky?

1. Vypozoroval jsem, že kryptoměny většinou klesají a stoupají společně. Tzn. pokud má jedna kryptoměna problém tak vetšinou částečně stáhne dolů i ostaní kryptoměny. Když Musk oznámí, že bude nakupovat BTC tak jdou nahoru i ostatní kryptoměny. Chápu to správně, že kryptomněny se chovají tak nějak podobně a navzájem se ovlivňují?
2. Pokud vlastním kryptoměnu vlastním unikátní řetězec nul a jedniček, která je v principu jedinečná. Je to tak?
3. Má jedinečná sekvence nul a jednicek i jiné použití než jako platidlo? Např. zlato a stříbro má hodnotu i díky tomu, že se tyto kovy používají v průmyslu.
4. Kdo zatučí minimální cenu kryptoměny? V případě akcií si kupuji část společnosti a z výsledku hospodaření společnosti si mohu dopočítat přibližnou cenu akcie. U kryptomněn nic takového není.
5. Množství BTC je omezeno. Počet nových kryptoměn (které jsou mnohdy technicky vyspělejší než BTC) omezeno není a stále roste. Pokud platí 1) pak to implikuje, že neplatí ona jedinečnost. Protože mohu mít nekonečno jedinečných řetězců nul a jedniček
6. Proč bych si tedy měl kupovat řetěžec jedniček a nul, kterých si může kdokoliv vytvořit (vznikem nových kryptoměn) kolik chce?
7. Proč bych měl kupovat krypto, které není v principu nikým a ničím kryto?

Díky za odpovědi

Fantom

Zdravím, zkusím odpovědět na Vaše otázky, ať už opravdu uvažujete o nákupu krypta nebo ne.
1/ Kryptotrh je mladý a všechny kryptoměny v zásadě následují BTC, jen výjmečně dochází k pohybu u jedné konkrétní kryptoměny a to zejména je-li na ní nějaký “fundament” – akceptace v nějakém obchodě, spolupráce s významnou firmou v sektoru nebo jen podařený odvedený kus práce podle “milestones” – často u ETH nebo ADA. Musk poslední dobou shilluje hlavně DOGE případně FLOKI shitcoin (jméno jeho psa). Na běžném trhu vidíme něco trochu podobného – viz. COVID – pokles akcií aerolinek a růst farmaceutických titulů, ale uznávám že v kryptu je tato vzájemná korelace extrémní

2/ pokud vlastníte kryptoměnu tak vlastníte “kliče” k peněžence a můžete s jejich pomocí její obsah převádět – v blokchainu o tom bude nezměnitelný záznam, podmínkou je bezpečný blockchain (odolnost proti 51% útoku, prolomení šifrování, atd.) pokud “klíče” ztratíte mince kryptoměny v peněžence zůstanou, ale Vy s nimi nebudete moci nakládat

3/ u některých kryptoměn ano – např. ETH může sloužit jako poplatek/palivo pro smartcontracty, v budoucnu se dá předpokládat využití v IoT. Klasické peníze, ať už bankovky nebo mince také nemají žádnou hodnotu – hodnota papíru a kovu je nepatrná

4/ žádná záruka není – kryptoměna stojí na svém matematickém základě a hodnotu jí dá trh – lidé kteří ji chtějí a věří tomu že hodnotu má – v podstatě stejně jako u fiat měny. Ztráta důvěry znamená ztrátu hodnoty. U akcií kontrétní firmy ale také záleží na tom jak bude hospodařit, pokud se ji nebude dařit a zkončí v dluzích – zkrachuje, jako akcionář budete při dělení majetku až poslední, přednost mají věřitelé vlastnící dluhopisy nebo obchodní partneři firmy – akcionáři většinou už nic z likvidace společnosti nedostanou. Kryptoměna nemá vnitřní hodnotu jako akcie firmy, fiat peníze při ztrátě důvěry také ztratí hodnotu.

5/ Některé měny mají omezené množství (BTC) některé neomezené (XMR). Jedinečnost dle mého názoru není důležitá, důležitá je bezpečnost blockchainu a důvěra uživatelů. Omezené množství BTC já naopak považuji za nevýhodu, má-li se stát použitelnou měnou

6/ Pokud vybrané kryptoměně důvěřujete, nemusí vás další konkurenční kryptoměny zajímat, dle mého názoru je evidentní, že se současného množství tísíců měn je jich 99% bez skutečné hodnoty

7/ Fiat také není ničím kryt – jen prohlášením a donucovacími prostředky konktrétní vlády, často neúčinné – viz. Venezuela, Zimbabwe, Argentina, Turecko. Kvalitní matematický kód a důvěra lidí je více než proklamace korupčních vlád – můj názor.

Poslední editace 1 rok před přes Fantom
Vaclav

Diky

Libor

Ad: 2. Pokud vlastním kryptoměnu vlastním unikátní řetězec nul a jedniček, která je v principu jedinečná. Je to tak?
Nie, okrem NFT. Krypto okrem NFT, je zastupiteľné aktívum, ale s jedinečným prístupom na disponovanie s ním pomocou verejného a privátneho kľúča, teda v podstate pomocou elektronického podpisu. Krypto nie je klasické investičné kapitálové aktívum, je to v podstate cenina v elektronickej forme s oprávnením na prístup ku istým spotrebiteľským službám…je to TOKEN pre službu. Toto poriadne nechápu ani vyštudovaní ekonómovia a nevedia odlíšiť Bitcoin ako všeobecný platobný token určený na prevod jednotky BTC vydaný súkromne pre použitie v rámci BTC komunity od zákonného platidla štátu s garanciou štátu a pod kontrolou centrálnej banky daného štátu. Hlavný rozdiel je v tom, že fiat peniaze z právneho hľadiska fungujú ako zmenky vydané štátom, kým BTC a spol. sú iba ceniny /tokeny/ súkromne a anonymne vydané pre istý účel, to jest na vzájomné platby v komunite bez akejkoľvek právnej garancie ako je to prípade držby zmenky. Jednoducho pri krypte sa istá väčšina súkromných osôb v komunite môže kedykoľvek svojvoľne rozhodnúť, že dané krypto “Forknú” a z jednej pôvodnej meny máme 2, 4, 8… krypto alternatív. Totálny babylon akože “peňazí”. Riešením je CBDC ako zákonnné platidlo, a ostatné krypto ako firemné spotrebiteľské tokeny pre ich klientov. A azda najväčší bullshit je krypto vnímať ako novú divíziu kapitálového trhu…toť hluboké nedorozumění dle klasika Klause.

Vaclav

Diky

Jožo Koumes

Navíc se na zlato, diamanty… lepí zlatokopky. Na krypto většinou jen mužatky 🙂

Tomkalhotka

Vy na tom bitcoinu přehlížíte jeho největší výhodu, protože ji vubec nezminujete. Bitcoin jsou tvrde elektronické peníze , kterých je omezené množství . Tyto peníze mají výhodu takovou, že je nelze cenzurovat a nelze Vám je vzít. Je to finanční majetek, ktery vlastníte pouze vy. Muzete hodnotu poslat na druhy konec světa v řádech minut, mužete s tím utéct před válkou bez nutnosti nejaké centrální společnosti. Vemte si jen dedické řizení ve státe, vše trva, stát Vám rok drží majetek a peníze. V BTC to máte hned. Tohle je imho nejpodstatnejší duvod proč má bitcoin hodnotu a důvěru. Ostatní cryptoměny se jen vezou až na pár vyjímek na bitcoinu. Jestli si něco chcete naspořit do BTC , tak si to prvně pořádně nastudujte. většina lidi to děla obracene a pak jsou smutní

František Hlavsa
Hodnocení článku :
     

Pane Jarolíme. Zkuste víc češtiny a méně machrování. Kvalita Kryptomagazín.cz – ačkoli doteď je velmi nízká, se díky Vám blíží bulvárovým horoskopům.

spot_img