Víte, kolik vydělala Nvidia na prodejích spojených s kryptoměnami? Více, než si myslíte

0
(0)

Zprávy a souhrny

O tom, že kryptoměny umí být pořádný byznys, všichni dobře víme. Od tradingu přes investování až po těžbu se dá na kryptoměnách bezpochyby dobře vydělat. A zejména výdělkům a těžbě se budeme věnovat v dnešním článku. Podle nedávného výzkumu pro RBC, se totiž společnosti Nvidia podařilo na kryptoměnách vydělat mnohem více, než tato společnost prohlašuje.

Kolik skutečně Nvidia vydělala?

Samozřejmě, že úplně přesná čísla se můžeme dozvědět pouze přímo od společnosti. No ty, které Nvidia zveřejnila, se ale celkem podstatně liší od čísel, s nimiž nedávno přišel Mitch Steves. Tento analytik společnosti RBC si totiž myslí, že Nvidia byla loni schopna vydělat na kryptoměnovém průmyslu až 1,95 miliardy dolarů.

„Máme důvod si myslet, že společnosti Nvidia se z kryptoměnového a blockchainového průmyslu podařilo vydělat až 1,95 miliardy dolarů. V porovnání se 602 miliony, které mají uvedeny ve svých výpisech, jde o obrovský rozdíl. „

Tak přesně zněla slova Mitche Stevese. Ten se na přístup společnosti Nvidia podíval docela kriticky. Kromě výsledků svého výzkumu (které se vůbec neshodují s oficiálním stanoviskem společnosti), zpochybnil i přístup CFO Nvidie, Colette Kress a její poměrně nešťastné vyjádření. Colette Kress ve třetím čtvrtletí minulého roku otevřeně mluvila o tom, že Nvidia končí s kryptoměnovým byznysem, což způsobilo pokles akcií této společnosti.

„Nemyslíme si, že budoucnost kryptoměn pro nás vypadá zajímavě.“

Mohlo by vás zajímat: 3 způsoby, jak zbohatnout na kryptoměnách – který z nich je ten nejlepší?

Kritika Mitcha Stevese šla ještě mnohem dále

Mnoho analytiků, v čele s již několikrát zmiňovaným Mitchem Stevesem, si myslí, že pokles na ceně nezpůsobilo pouze toto nešťastné vyjádření, ale i celkový pokles kryptoměnového trhu. Až 85 % propad některých kryptoměn mohl odradit nové těžaře a to tím pádem mohlo pochopitelně ovlivnit i Nvidii.

Mitch Steves si však myslí, že Nvidia je i navzdory svým vyjádřením spojená s kryptoměnovým sektorem. A to dokonce mnohem více, než tomu bylo v minulosti. Podle jeho odhadů, dokonce Nvidia stále kontroluje až 75 % těžební síly. Více než tři čtvrtiny GPU trhu by tak měly patřit společnosti, která údajně „není vůbec spojena s kryptoměnami.“

V podobném duchu se tento analytik vyjádřil, že zisky této společnosti za období duben 2017 až červenec 2018 by se mohly pohybovat až na úrovni 2,75 miliardy dolarů. Jakmile se však přestalo dařit kryptoměnám, Nvidia jakoby také ztratila momentum. To však může být spojeno i s celkovým poklesem zájmu i o další produkty této společnosti.

Závěr

Mitch Steves určitě kritikou vůči této společnosti nešetřil. Avšak pro CNBC se rovněž vyjádřil, že v sektoru, ve kterém se pohybuje, patří zcela jistě mezi světovou špičku. To však nic nemění na tom, že celkové tržby, které společnost Nvidia uvedla, se výrazně liší od těch, se kterými počítají analytici.

Co číst dále?

Naletěli jste DasCoin podvodníkům? Napište váš příběh a my ho zveřejníme!

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Marek F.

Zdroj:
ccn.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: