Kryptoměny zasahují i do „reálného“ světa – Nvidia má problém, index S&P 500 hovoří jasně

0
(0)

Zprávy a souhrny

Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Spolčenost Nvidia nemá za sebou nejlepší rok. Co stojí za poklesem jejich výdělků? Je to jednoduché a hráči to nejsou. Drastický pokles ziskovosti těžby kryptoměn zasáhnul nejen HODLERY ale také výrobce GPU, jako je Nvidia. 

V posledním čtvrtletí roku 2018 společnost zaznamenala masivní výprodej svých akcií. Jejich cena se propadla o 54 procent. V indexu S&P 500 si tak vedla nejhůře a zaujala poslední místo.

nvda-nvidia-akcie

Analýzy akcí a indexů najdete ZDARMA i na Trading11. Zde si můžete přečíst náš komentář k americkému akciovému trhu a indexu S&P.

Obrovský růst

Od roku 2016 do září 2018 se tržní hodnota Nvidie zvýšila z 14 miliard dolarů na 175 miliard USD. Zapříčinil to růst poptávky po grafických procesorů pro umělou inteligenci (AI) a krypto průmyslu (hlavně těžba).

Nvidia původně předpokládala mírný výprodej spojený s těžbou kryptoměn ve třetím čtvrtletí, zatímco ze čtvrtletní listopadové zprávy vyplynulo, že prodej GPU pro aplikace související s Blockchainem prakticky zmizel.

Krypto s Nvidií zamávalo

Podle generálního ředitele společnosti Nvidia, Jensena Huanga, zmizení prodejů souvisejících s kryptoměnami způsobilo, že společnost trpí „krypto-kocovinou“. Šílenství kolem kryptoměn zvýšilo ceny grafických procesorů Nvidia, ale po zmizení této poptávky ceny neklesly natolik, aby přilákaly zákazníky, kteří čekali na přijatelnější ceny karet. Představení nových GPU RTX 20XX také nešlo dle plánu. V některých případech vám po zapnutí ray-tracingu framerate padne na polovinu v porovnaní s předchozí generací karet.

Těžba zatím není rentabilní

Snížení ziskovosti díky medvědímu trhu (trh který klesá) způsobilo, že někteří těžaři opustili tento průmysl. Těžební společnosti v Číně prodávají mining hardware dokonce na kila, za účelem snížení ztrát. Příjmy z těžby často nejsou dostatečné k pokrytí nákladů na elektřinu a dalších souvisejících nákladů. Jak ve světě, tak i u nás, tedy mnoho minerů čeká s vypnutými zařízeními na lepší cenu, nebo je již dávno rozprodali.

Zdroj: cnbc.com


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: