Vitalik Buterin: životní úspory investujte do tradičních aktiv

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Vitalik Buterin, spoluzakladatel sítě Ethereum, která je z hlediska tržní kapitalizace momentální dvojkou, je realista. Investory do kryptoměn vybízí k ostražitosti a upozorňuje na přílišný optimismus, jenž může byt vyvolán loňským prudkým nárůstem.

Podle jeho slov je důležité nepodlehnout falešným iluzím z nekonečného růstu. Navzdory nárůstu Etherea o téměř 40% během tohoto měsíce, je třeba mít stále na paměti možné rizika, které tento typ investice přináší.

Investuj pouze tolik, kolik můžeš ztratit

Na svém Twitterovém učtu oznámil svůj pohled na investice. Upozornil na stále krátkou dobu existence kryptoměn a jejich rizikovost. Zároveň dodává, že lidé by měli investovat pouze tolik, kolik mohou ztratit. Pokud chtějí zvolit bezpečnější přístav pro své finance, měli by zaměřit svou pozornost na tradiční formy investování.

Na mysli má především akcie, dluhopisy a cenné papíry. Ty jsou z dlouhodobého hlediska považovány za bezpečnější než volatilní trh kryptoměn. Zároveň vyzývá lidi, aby věnovali zvýšenou pozornost vládním návrhům na regulace.

Základem je diverzifikace

Vitalikův postoj je sympatický. Neustále se aktivně zapojuje do rozvoje Etherea a zároveň dává investorům doporučení, jak své investice chránit. Asi nejzákladnějším prvkem by měla být diverzifikace. A to na všech úrovních. Jednak v podobě tradičních způsobů investování (akcie, dluhopisy, cenné papíry, atd.), tak i v rámci kryptoměn.

Být all in v jedné kryptoměně může být velmi rizikové. Ideální je rozdělit své portfolio mezi více měn. A úplně nejlépe uděláte, pokud jednotlivé měny, respektive projekty, které za nimi stojí, mají různou oblast zaměření. Na výběr je toho víc než dost.

Předešlé zprávy o Vitalikovi a jeho plánech si můžete přečíst níže:

6 ICO spojuje síly a vytvoří grantový fond pro projekty společnosti Ethereum
Co je Daicel?

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdrojccn.com
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img