6 ICO spojí síly a vytvoří grantový fond pro projekty společnosti Ethereum

0
(0)

Poprvé v historii kryptoměn se spojilo několik ICO projektů, aby vytvořily společný fond. Jeho cílem bude vybrat přes 100 miliónu dolarů a podpořit tak rozvoj společnosti Ethereum.

Komunitní fond Ethereum

Představiteli této pracovní skupiny se po vzájemné dohodě stali projekty Omise Go, Cosmos, Golem, Maker, Raiden a Global Brain. Celkový počet zainteresovaných stran však může časem narůst, neboť je fond otevřený i dalším zájemcům. Vzhledem k tomu, nemusí být ani původní plánovaná suma na založení fondu konečná.

Složení skupiny naznačuje, že může jít o vskutku silný tým. Zatímco Omise Go, Golem a Maker jsou v popředí především díky celkové trhové kapitalizaci, Raiden a Cosmos jsou vysoko hodnocené z technického hlediska.

100 miliónu dolarů na nové projekty

Kapitál, který je tvořený fiat měnami, stejně jako i tokeny, bude z fondu uvolňován prostřednictvím grantů. Ty se budou udělovat projektům, které fond vyhodnotí jako potenciálně prospěšné pro celou Ethereum komunitu.

Na stránce komunitního fondu se uvádí:

“Tento program bude vytvořený jako stálá finanční dotace a bude sloužit na podporu a pomoc při budovaní klíčových infrastruktur, nástrojů a aplikací s otevřeným zdrojovým kódem.”

V praxi se teda bude program financování zaměřovat především na rozvoj technologií s vyšší přidanou hodnotou. Jednou z nich by mohlo být i zvýšení transakční kapacity v síti Ethereum, o čemž už víckrát hovořil Vitalik Buterin.

V této chvíli zatím nově vzniklý fond ještě neposkytuje žádné konkrétní podrobnosti o grantech, avšak informované zdroje uvádí, že by se mohly pohybovat v rozmezí
od 50 000 do 500 000 dolarů.

Buterin ve svém prohlášení uvedl:

“Společnost Ethereum rostla za poslední roky nad moje očekávání, ale naše práce jednoznačně nekončí. Nárůst hodnoty, který jsme zažili v minulém roce by nás měl motivovat a hnát dopředu. A to bude i úlohou Komunitního fondu Ethereum (ECF). Zaměříme se především na pomoc při organizaci rozvoje ekosystému.“

Nový prostor na trhu

V poslední době se objevilo vícero společností, které si daly za cíl spuštění investičních fondů. Jejich záměrem je orientovat se na nově vznikající ekosystémy a motivovat je, aby svoje projekty rozvíjely právě na jejich platformách. Z nejznámějších můžeme uvést například Ripple, který navázal strategické partnerství s americkým startupem Omni.

Všechno tedy naznačuje tomu, že kryptospolečnosti objevují na trhu nový prostor, kde by se mohly rozvíjet a tím pádem napomáhat všeobecné adaptaci kryptoměn.

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img