Příklad strategie investování do BTC podle analýzy 1D grafu

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Níže přinášíme pro inspiraci příklad strategie investování do Bitcoinů (nebo jakékoliv jiné kryptoměny) s pomocí jednoduché analýzy jednodenního grafu ceny. Článek napsal aspirant na post tradera pro Kryptomagazín.

Disclaimer: Tento článek neslouží jako finanční poradenství. Nejsme zodpovědní za případně vzniklé ztráty.

Pro analýzu používám 1D graf, nejsem daytrader, snažím se systematicky dodržovat strategii a money management. Moje strategie je jednoduchá a dlouhodobá, nevěnuji se malým výkyvům trhu, snažím se být připraven na masivní pohyby nahoru. V první řadě představím strategii a následně bych se věnoval grafu.

Strategie

Nejde ani tak o to, kdy začít nakupovat, ale kolik toho nakoupit. Vždy mám nákup rozdělený na více částí, například: mám 100 EUR, rozdělím si je na 4 části s tím, že každá další bude větší než předchozí (10EUR, 20EUR, 30EUR, 40EUR).

btc graf

První nákup provedu ihned a následující při dosažení možného bodu odrazu (na grafu výše by to bylo: 1. hned, 2. blízko červené rostoucí linie, 3. v modrém prostoru, který byl v minulosti rezistencí a následně dost obchodovaným prostorem na grafu, 4. v blízkosti fialové rostoucí linie).

Zamyslete se, čeho bychom tím docílili… Průměrná nákupní cena by byla mnohem nižší než první nákupní. Možná se ptáte, a co když cena na fialovou trendovou linii nedosáhne? No to by znamenalo, že cena jde nahoru a vyděláváte (sice nejste All In, ale u mně platí pravidlo, raději menší zisk, než velká ztráta).

Graf

Jak vidím vývoj ceny Bitcoinu na grafu: momentálně se nachází cena BTC v sevření zelené (klesající) linie a červené (rostoucí) linie, cena by se měla pohybovat v tomto rozmezí a ustálit se tak i volatilita, následně jsou možné dva scénáře:

  1. Trojúhelník bude ukončen průlomem s vysokými objemy a rapidním růstem ceny, doprovázeným velkou volatilitou.
  2. Trojúhelník bude ukončen proražením červené trendové linie, cena by se měla pohybovat v modře vyznačeném prostoru a zároveň testovat hlavní fialovou růstovou linii. V tomto případě si myslím, že by následovaly měsíce ustalování ceny s nízkou volatilitou (trh by se snažil donutit v důsledku převisu prodávajících nad kupujícími k prodeji).

Závěr

Toto je můj pohled na věc, neberte to jako investiční poradenství. Obchodování na trhu s kryptoměnami je velmi rizikové, proto by měla výše investice vždy odpovídat tomu, o co jste ochotni přijít. Výše investice by neměla ovlivňovat vaše rozhodnutí na burze. Obchodovat se má bez emocí, systematicky a s chladnou hlavou. Buy low, sell high!

Přeloženo ze slovenského originálu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vaclav

Nejde ani tak o to, kdy začít nakupovat, ale kolik toho nakoupit. Vždy mám nákup rozdělený na více částí, například: mám 100 EUR, rozdělím si je na 4 části s tím, že každá další bude větší než předchozí (10EUR, 20EUR, 30EUR, 40EUR).

Vzdy jde o to kdy nakupovat. Mel by jsi se ridit znamim porekadlem: levne nakoupit a draho prodat! Rozdelit si nakup do ctyr casti jake-koli kryptomeny je hloupost. Presne tuhle chybu jsem udelal a ve finale me to stalo dost na celkovem zisku. Kupovat BTC za 100EUR je nesmysl. To raci Ripple, ktery ma o mnohem vyssi ziskovast. Jinak receno za 100 EUR koupis vice jednotek. A cim vice jednotek tim samozrejme vyssi zisk. Tedy pokud se povede vse jak ma. Protoze pred samotnym nakupem by jsi mel uz vedet kolik celkove EUR chces investovat. Nakupovat pak v dobe rustu je nesmysl. Priprvujes se tim o zisk. Je tedy vzdy lepsi jeden nakup za jednu cenu nez 4 nakupy za odlisnou cenu.

[ue_partner_posts title="Články našich partnerů" count=2 layout=strip-post-list]

Reklama: