Virtuální svět vám může pomoci si vydělat

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Herní svět je obsáhlý. Generální ředitel společnosti Altitude Games Gabby Dizon si myslí, že virtuální realita inspirovaná science fiction Metaverse se všude kolem nás vytváří s rostoucí rychlostí. I když si myslí, že jsme stále „ve velmi raných fázích“ jeho budování, hry založené na blockchainu již vytvářejí robustní herní ekonomiky.

Play-to-earn

Nejspíše si pamatujete dny, kdy jste si koupili hru a měli před sebou mnoho hodin zábavy. Poté přišlo pay-to-play, které vyžadovalo malé nákupy k odemknutí úrovně nebo schopnosti. Pak existuje model free-to-play, který lze hrát zdarma, ačkoli výhody lze obvykle zakoupit.  Play-to-generate je poněkud radikální koncept, který naznačuje, že hráči ve skutečnosti vydělávají peníze procesem hry. U blockchainových her je to ale jiné.

Hráči na Filipínách mohou vydělávat trojnásobek minimální mzdy hraním blockchainových her. I když jsou počítačové hry pro mnoho lidí na celém světě bezplatnou nebo levnou zábavou, stále více lidí si uvědomilo, že je třeba peníze hraním vydělávat.

Začít není složité. Začátek obvykle vyžaduje zřízení peněženky. V drtivé většině se jedná o Metamask. Samozřejmě je potřeba znát základy bezpečnosti – nikdy nesdělovat fráze nebo soukromé klíče. Pak už jen stačí najít hru, která vás zaujme a budete dostatečně trpěliví a pak si jen hlídat pozici, jak sedíte (ruku na srdce, mnoho lidí u PC skoro leží).

Zpátky domů

Dizon se začal kolem počítačů motat zhruba od svých tří let. Jeho prvním počítačem byl Commodore VIC-20 z roku 1981. O hry se začal zajímat ve věku šesti let a začal na hrách, které mu Commodore poskytl – Hangman, šachy a jednu nebo dvě další.

Poté, co získal bakalářský titul na univerzitě Ateneo de Manila, chtěl dělat hry. Ale bylo to těžké, protože na Filipínách neexistovaly žádné herní společnosti. Tak začal jako PHP vývojář.

Dizon vzpomíná na návštěvu herního studia Anino Entertainment:

„Na gaučích spalo několik lidí a vyráběli to, co se stalo první hrou na Filipínách. Tu energii jsem si opravdu zamiloval a od té doby jsem ve hrách zůstal.“

Od té doby se pohybuje v rostoucím trendu her a po několika neúspěších a hromadě outsourcingu se jeho snaha začala vyplácet. Investoři z Filipín nerozuměli modelu podnikání a tak nechtěli do herního průmyslu investovat. A tak se Dizon dostal se společností Altitude Games k blockchainu.

První blockchainová hra společnosti Battle Racers umožňuje uživatelům navrhovat a závodit s modely aut v Decentralandu.

Závěr

Blockchainové hry daly hernímu světu kompletně nový rozměr. Hrajete nějakou a přivyděláváte si tak tímto způsobem?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: