[Video] Jak nastavit bota pro scalpování

5
(3)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...
Profilový obrázek
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.
[speaker]

V minulém videu vás Erik Satina, vývojář automatických obchodních systémů, seznámil se třemi typy obchodů, přičemž se zaměřil na obchodování krátkodobé – scalping, kde se obchody uzavírají maximálně v horizontu 24 hodin.

Scalping

Již víte, že u scalpingu nejde o nic jiného, než nakoupit na dně krátkodobého cyklu a prodat co nejblíže jeho vrcholu. A také jste poznali, že nejlépe se skalpují altcoiny, které se mohou během krátkého časového úseku hýbat o desítky procent.

Erik vás seznámil s nástrojem Moon Bot a naučil vás využívat tři základní indikátory, ke kterým patří stěny, buy a sell volume a 15 minutová delta. V dnešním dílu se naučíte nastavit bota pro scalpování.

Nastavení bota

Prvním krokem při nastavování bota je samozřejmě stažení programu Moon Bot. Pokud máte program stažený, je potřeba nastavit API key a API secret. Tyto údaje získáte v nastavení vašeho účtu v Binance a bot tak získá přístup k této burze. Následně kliknete na Register API keys a tím se váš API klíč zaregistruje jako nový účet v Moon Bot.

graf

V pravém horním rohu následně uvidíte vaše registrační ID a typ verze. Free verze se od PRO verze liší tím, že umožňuje uzavírat objednávky do výše 40 USD, což v začátcích se scalpingem bohatě postačí.

graf

Co se týče nastavení, můžete si je nastavit přesně tak, jak to používá i Erik. Stačí rozkliknout ikonu Main a nastavit. Tato nastavení vás nebudou nijak omezovat a slouží k základnímu zabezpečení. Je zde například ikona Panic sell neboli Stop loss, která hlídá vaše případné ztráty.

graf

Následně překliknete do Advenced tabulky, kde zaškrtnete Iceberg buy a Iceberg sell a nastavíte Iceberg bar a Auto close charts bar úplně doprava.

graf

Pokud budeme tradovat na demo účtu, nemusíme mít zakliknutou ikonu Auto buy BNB. Pokud se bude tradovat již s reálnými penězi, je dobré tuto ikonu zakliknout, protože systém vám v případě nedostatku automaticky BNB dokoupí. Pokud platíte poplatky pomocí BNB, vyjde vás to levněji.

graf

Když máme Moon Bota nastaveného, je potřeba už pouze kliknout na Start.

graf

A pokud se scalpováním začínáte a učíte se, je dobré pod ikonou Menu zakliknout Emulation mode, což je právě ta samotná demo verze.

graf

Jak vybrat coin ke scalpování

Zde máme dvě možnosti. První je v samotném Moon Botu, kde rozklikneme v pravém horním rohu ikonu Show Markets a vybereme si coin, který má největší 15 minutovou Deltu. Ale pozor na low satoshi coiny, což jsou coiny s hodnotou pod 100 satoshi, které se špatně scalpují. Pod ikonou Ask si najdete coin, který má více než 100 satoshi.

graf

Druhou a podle Erika tou lepší možností je web cryptoxscanner, kde lze jednoduše vyfiltrovat coiny, které se aktuálně nejvíce hýbou. V programu zaškrtnete Desktop Notifications, Sounds a Gain Alerts, kde vyplníte Window – 15m, Gain – 3, 24h Volume – 0 a Min. Price – 0.000001. Tato minimální cena vám odfiltruje nechtěné low satoshi coiny. Pak už stačí jen nastavit alerty dle našich požadavků.

cryptoxscanner

Závěr

Na závěr si stručně shrneme poznatky z obou videí o tom, jak scalpovat. Zapneme si Moon Bota, otevřeme si stránku cryptoxscanner a spustíme alerty. Když alert vyskočí, otevřeme si jej v Moon Botovi a dále se řídíme stěnami, buy a sell volume a 15 minutovou Deltou a můžeme scalpovat.

Poslední důležitou věcí je, že scalpování je mnohem výhodnější v uptrendu, neboť v downtrendu nejsou pohyby up tak vysoké.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře