Více než 4000 německých institucionálních investičních fondů může investovat do kryptoměn

0
(0)

Zprávy a souhrny

Nový zákon, který umožňuje německým dominantním investičním fondům investovat až 20 % svého portfolia do kryptoměn, by mohl podpořit investice do BTC až o 415 miliard dolarů. Německý zákon, který parlament přijal letos v dubnu, nabyl 1. července účinnosti.

Až 20 procent prostředků může jít na nákup kryptoměn

Nová implementace znamená, že do Bitcoinu a dalších kryptoměn by mohlo přitéct obrovské množství nových peněz, pokud by se každý ze 4 000 dominantních investičních nástrojů nebo institucí v Německu – známých jako Spezialfonds (jedná se o tamní obdobu fondu kvalifikovaných investorů) – rozhodl investovat až pětinu prostředků do kryptoměn, jak jim to nyní umožňuje nový zákon. Tyto fondy mají v současné době pod správou celkem 1,87 bilionu EUR.

Dle dříve platného znění zákona nemohly tyto instituce přidělovat do bitcoinu a dalších kryptoměn žádné své prostředky jako investici.

Čekají kryptoměnový trh dobré časy?

Nyní je ovšem dosti pravděpodobné, že mnoho z těchto institucí shledá Bitcoin jako hodnotné aktivum, do kterého diverzifikují své investice. A tento scénář je navíc i poměrně reálný, neboť se jedná o investiční fondy, které chtějí mít ve svém portfoliu co nejlikvidnější aktiva.

Podle Svena Hildebrandta, generálního ředitele společnosti Distributed Ledger Consulting (DLC), který tento nový zákon připravil, to však může ještě nějakou dobu trvat, než peníze na trh skutečně přijdou.

„JE TO FAKT VELKÁ VĚC … Nestane se to přes noc, ale mluvíme o největším investičním nástroji, který v Německu máme, jsou v něm doslova všechny peníze.“

Závěr

Je to opravdu velká zpráva, neboť se bavíme o implementaci směrnice zemí, která patří mezi nejdůležitější státy Evropské unie a dá se tak očekávat, že stejnou podporu mohou získat i další organizace nebo fondy po celé Evropě.

Německo navíc touto svou legislativou jednoznačně ukazuje, že má zájem patřit k nejdůležitějším hráčům na kryptoměnovém trhu. Vypadá to, že kryptoměnový trh čekají zajímavé časy. Občas sice může čekání na prvního hráče trochu trvat, ale pak je to lavina, neboť nikdo nechce být tím posledním.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: