Kongresman Jim Himes: Většina mých kolegů nerozumí kryptoměnám.. Legislativa brzy přijata nebude

5
(1)

Zprávy a souhrny

Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Americká politická elita nepřinese v nejbližší době legislativní novinky pro svět kryptoměn, říká kongresman Jim Himes.

USA: Legislativa se neblíží

Americký kongresman Jim Himes říká, že Kongres není připraven v nejbližší době schválit legislativu týkající se kryptoměn. Důvodem, o který toto stanovisko opírá, je nedostatek porozumění kryptoměnám mezi zákonodárci. Ačkoli politici zřejmě sledují prudkou volatilitu kryptotrhu, pravděpodobně žádná nová legislativa nepřichází do úvahy, alespoň podle Himese.

Himes uvádí:

„Většina mých kolegů nemá hluboké znalosti o kryptoměnách…”

„Takže, ať už je to dobré, nebo o to horší, nebude brzy přijata legislativa z Kongresu Spojených států.”

Regulace na pořadu dne

Samotný fakt, že člen kongresu přišel s podobným výrokem, svědčí o faktu, že legislativa kryptoměn je opět tématem, které se dostává na pořad dne. V této souvislosti nelze nezmínit Elona Muska, který vytáhl na světlo otázku ekologie těžby, což by se brzy mohlo stát velmi ostře sledovaným politicky diskutovaným tématem.

Dále samozřejmě nelze opomenout Čínu, která si opět vzpomněla, že nemá ráda svobodné internetové peníze, jako je Bitcoin. Ačkoli zopakování zákazu kryptotransakcí společně s varováním vyvolalo určitou paniku, ve skutečnosti se zdá, že žádná nová legislativa v Číně nepřišla. Přesto však tlak čínské vlády zapřičinil odchod některých těžařů ze země, včetně BTC.TOP, což by v konečném důsledku mohlo mít pozitivní vliv na rovnoměrnější rozložení hashrate po světě.

Tip: Do daně by měl vstupovat vstup, výstup a nákup kryptem nad 200 Kč [Komentář]

Nálada v kongresu

„Druhá část roku 2021 a počátek roku 2022 by mohl být zlomovým bodem pro kryptoměny po celém světě. Regulační orgány mají kryptoměny na programu jako klíčovou prioritu,“ napsala analytička Deutsche Bank Marion LaBoure.

Přesto kongresman Jim Himes říká, že vrcholoví politici v USA nejsou zdaleka připraveni k tomu, aby mohla vzniknout nová legislativa. Himes říká, že mnoho zákonodárců se stále ptá, zda je kryptoměna vůbec dobrá věc.

„Co to vlastně dělá? Jaký problém řeší? […] To je taková obecná atmosféra v Kongresu, kde lidé říkají, víš, řekni mi ještě jednou, co je dobré na kryptoměně?“

Závěr

Otázka regulací je na stole, ale politici odpovědi po kapsách nemají. Himes předpovídá, že legislativní reakce na volatilitu kryptoměn by prozatím mohla být podobná reakci na nedávné spekulace s akciemi GameStop. Ty sice vedly ke slyšení v Kongresu, ale nedočkaly se konkrétních opatření.

Jak jste se mohli dočíst v nedávném článku na Kryptomagazínu, je zde jedna oblast, která by legislativu skutečně potřebovala a jedná se o regulaci daně z kryptoměn.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ondrej
Hodnocení článku :
     

Tady je zase zpráva, že se regulace v USA blíží:
https://cointelegraph.com/news/biden-administration-is-reportedly-reviewing-gaps-in-crypto-regulation?from=bf
Kdoví co nás čeká. V článku se mluví o povinnosti nahlásit na Internal Revenue Service všechny transakce nad $10.000,-. Také má být zdvojnásoben počet zaměstnanců IRS. A je jasné, že jakmile se regulace dá v USA do pohybu, dá se do pohybu skoro všude. Možná to zni hrozně, ale možná to bude právě ten zlomový moment pro úplné přijetí krypta.
Tak uvidíme jak to bude. Ono je v kryptu těžké cokoliv předvídat:-).

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: