Venezuela uzavřela banky, obchodování s Bitcoinem stoupá

0
(0)
V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Venezuela uzákonila celostátní karanténu v souvislosti s bojem proti pandemii koronaviru. Výsledkem je uzavření všech bank v zemi. Současně s tímto opatřením roste obchodování s bitcoiny (BTC) na burzách p2p.

Celostátní karanténa

Ačkoli Venezuela měla pouze 33 prokázaných případů koronaviru, prezident Nicolas Maduro rozhodl o umístění celé země do karantény, aby zabránil dalšímu šíření této nemoci. V souvislosti s tímto nařízením byly na dobu neurčitou uzavřeny všechny banky v zemi. Reakcí je zvýšený objem obchodování s bitcoiny na burzách p2p.

Antonio Morales Rodriguez, šéf nejvyššího regulačního orgánu pro všechny banky ve Venezuele SUDEBAN, odeslal tento týden dopis, který adresoval národním bankám a vyzval je, aby uzavřely pobočky na dobu neurčitou.

Twitter

Twitter
zdroj: twitter.com

“Píšu tento dopis…abych vás poučil, že od pondělí 16. 3. 2020 budou všechny činnosti, které zahrnují přímou podporu zákazníků, uživatelů a široké veřejnosti prostřednictvím agentur, kanceláří a administrativního ředitelství v celé zemi, na dobu neurčitou, pozastaveny.”

Orientace na Bitcoin

Zdá se však, že tyto zprávy o uzavření bank, byly veřejností přijaty vcelku bez větších problémů. Venezuelané se totiž již dříve, v souvislosti s devalvací místní měny, vzdali tradičních bankovních služeb.

Ve Venezuele se po celá léta daří neformální ekonomice, přičemž většina lidí se drží peněz, pokud jsou ovšem k dispozici, zlata a kryptoměn. Objem obchodování s bitcoiny na burze peer-to-peer LocalBitcoins zažívá v současné době největší nárůst. Na konci února činil objem obchodování  kolem 491 BTC. Do minulého týdne se toto číslo zvýšilo na 540 BTC.

graf
zdroj: decrypt.co

Závěr

V Latinské Americe jsou i další země, s výjimkou Brazílie, stále opatrnější s ohledem na koronavirus. Země jako Chile, Kolumbie, Ekvádor, Peru, Uruguay a Paraguay uzavřely své hranice a značná část populace v těchto zemích je nucena zůstat v karanténě ve svých domovech.

Objem obchodování s Bitcoinem roste i v dalších zemích. Například v Kolumbii se objem obchodování s bitcoiny zvýšil z 289 BTC na 403 BTC během jednoho týdne uprostřed pandemie koronaviru. Tato čísla nebylo možné od poloviny roku 2019 vidět. V Argentině pak obchodníci překonali týdenní bariéru 50 BTC – milník, kterého bylo za poslední tři roky dosaženo v méně než deseti případech.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img