[Večerní souhrn článků] • Obchodníci ukazují nejistotu před dnešním hardforkem etherea • a další články

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Obchodníci ukazují nejistotu před dnešním hardforkem etherea

Dnes půl hodiny po půlnoci proběhne očekávaný hardfork etherea nesoucí název Shapella. Podle společnosti Kaiko však tato událost vyvolává u obchodníků znepokojení, kvůli očekávání silného prodejního tlaku. [1]

Analýzy a trhy

12.4.2023 Tržní přehled pro akciový index S&P 500 a Bitcoin – Bitcoin nad 30 000 USD navzdory nervozitě akciových trhů!

Vítáme Vás u dalšího přehledu pro akciový index S&P 500, Bitcoin a další kryptoměny. První polovina týdne byla klidnější. Dnes začíná zveřejňovaní nejpodstatnějších makro dat tohoto měsíce. Bitcoin se po více než 300 dnech znovu vrací nad úroveň 30 000 USD. Je další růst jednoznačný a kam až může pokračovat?

12.04.23 Analýza pro zlato – Zlato je krok od býčího trhu

Zlato je velmi blízko od svého historického maxima. V podstatě stačí jediný krok od potvrzeného býčího trhu. Respektive musí dojít k průlomu historického maxima a zároveň otestování úrovně ze shora. Pokusí se tedy trh dřívější maximum prolomit a pokračovat v býčím trhu? Pomůže zlatu přicházející recese? A dojde vůbec k té očekávané recesi?

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Santiment: Počet bitcoinových hodlerů raketově roste

Nová zpráva od analytické společnosti Santiment ukazuje, že počet Bitcoin HODLerů se v poslední době zvyšuje rychlostí, která nikdy předtím nebyla zaznamenána. Co za tím stojí?

Základy investování s doktorem – Co je to trh?

Často se nám stává, že přestože každý den používáme nějakou věc, nejsme schopní definovat její základní pojmy. Tohoto jevu si všiml už Platón ve svém dialogu Gorgias, když se ptal bojovníků a zkušených válečných veteránů na to, co je válka. Dostalo se mu jen kusých a popisných odpovědí. Obdobnou zkušenost bychom asi udělali s lidmi, kteří pravidelně kupují kryptoměny, akcie nebo jiné finanční nástroje, a položili jim jednoduchou otázku: Co je to trh?

Stát sleduje jak banky zabíjí český krypto průmysl – nepotřebuje snad lukrativní zisky a pracovní místa?

Kauza týkající se rušení bankovních účtů českým kryptoměnovým firmám pokračuje, Česká kryptoměnová asociace (ČKMA) připravuje společný postup proti finančním institucím, který by mohl zahrnovat žalobu. Domácí společnosti s globálním dosahem, jako jsou SatoshiLabs a Braiins, zvažují, zda má smysl pokračovat v českém byznysu.

Dnes proběhne hard fork Shanghai – Jak ovlivní Ethereum?

Dnes v noci, v epoše 194048, proběhne dlouho očekávaný hard fork blockchainu Ethereum. Fork nese označení Shanghai Capella Upgrade, takže se někdy označuje zkáceně Shapella. Jedná se v podstatě o dokončení procesu přechodu na Proof-of-Stake (PoS), který započal forkem nesoucím označení The Merge v září 2022. Umožní výběr tokenů ze stakingu.

Robert Kennedy, kandidát na prezidenta USA, označil bitcoin jako bezpečné útočiště

Kryptoměny i nadále získávají na popularitě a někteří obhájci navrhují, že by mohly veřejnosti nabídnout únikovou cestu před nebezpečím finančních bublin. Mezi tyto zastánce patří i Robert Kennedy, kandidát na prezidenta USA. Ten vysvětluje, že bitcoin (BTC) a další kryptoměny fungují na decentralizované síti, která je méně zranitelná vůči volatilitě trhu a vládním politikám.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img