[Večerní souhrn článků] • FinCEN přišel s novými předpisy o peněžních službách • a další články

5
(3)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Grayscale zvažuje nové kryptoměnové produkty • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy opět krvácí, Bitcoin se krátce dostal pod 45 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin by se mohl propadnout...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

FinCEN přišel s novými předpisy o peněžních službách

Americká finanční instituce FinCEN přišla s novými předpisy o peněžních službách, které se dotýkají několika kryptoměnových společností ve Spojených státech amerických. Pokud budou nové předpisy zavedeny, kryptoměnové společnosti budou muset uchovávat záznamy o transakcích, ověření identity a budou ustanoveny nové limity.

Analýzy a trhy

05.01.20 Technická analýza XRP/USD – Po debaklu šance na odraz?

Po včerejší analýze na Bitcoin (BTC) jsem si pro vás opětovně připravil zevrubnější analýzy na jeden coin. Jak titulek napovídá, tím vyvoleným je XRP. Jak jistě víte ze Silvestra, Ripple na tom není zrovna nejlépe, neboť „emitent“ mince má problémy s americkým regulačním orgánem SEC. XRP díky tomu smazalo skoro všechny zisky, které během roku 2020 nabralo.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE

Kryptoměny a kryptofirmy

Jaké jsou důsledky dopisu od OCC pro USDC a XRP?

Americký úřad pro kontrolu měny (OCC) vydal interpretační dopis, kde informoval banky o možnosti napojení přímo na blockchain. Co to může znamenat pro stablecoiny a jak na to emitenti stablecoinů reagují?

Dolar pomalu ztrácí podíl na světových rezervních měnách

Zatímco podíl japonského jenu na světových rezervních měnách roste, podíl amerického dolaru naopak klesá. Dominantní postavení, které dolar zatím má, se tak pomalu snižuje.

Co se děje v Číně se zaváděním digitálního jüanu, a kde je Jack Ma?

Čínský digitální jüan podle zpravodajského portálu Nikkei Asia může ohrozit dva technologické giganty v zemi. Firmy Alibaba a Tencent by mohly být ohroženy platebními operacemi s plánovanou digitální měnou Číny.

Bitwise spravuje kryptoměnové fondy za více než 500 milionů dolarů

Správce kryptoměnových fondů, Bitwise, ohlásil překonání dalšího milníku. Ve správě má nyní kryptoaktiva za více než 500 milionů dolarů (AUM) a během posledního kvartálu zaznamenal obrovský vzestup zájmu a příliv peněz do svých bitcoinových, ethereových a dalších kryptoindexových fondů, čímž výrazně překonal předchozí čtvrtletí.

Polední zprávy

Souhrn těch nejdůležitějších událostí za uplynulých 24 hodin naleznete v našich poledních zprávách. Pokud jste nestihli v poledne, můžete to nyní napravit zde.

MEME dne – Kdo to tak má?meme

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře