[Večerní souhrn článků] • Coinbase spouští platformu pro institucionální investory  • a další články

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Coinbase spouští platformu pro institucionální investory 

Jedna z největších kryptoměnových burz na světě, Coinbase, oficiálně spustila novou platformu pro institucionální investory, kteří nepocházejí ze Spojených států. Kryptoburza získala souhlas od Bermudského měnového úřadu. Podle dnešního prohlášení je platforma na Bermudách již spuštěna. [1]

Analýzy a trhy

2.5.2023 Tržní přehled pro akciový index S&P 500 a Bitcoin – Rostoucí inflace v Eurozóně a zasedání Fedu!

Vítáme Vás u dalšího přehled trhu pro akciový index S&P 500, Bitcoin a další kryptoměny. Bitcoin se prozatím ustálil kolem 28 000 USD a altcoiny lehce klesají. Akciový index S&P 500 v pátek rostl až na 4165 bodů. Tento týden nás čekají zásadní makro data včetně zasedání americké centrální banky. Podíváme se, co můžeme od trhů očekávat?

2.5.23 Analýza BTC/USD – Nervozita před zasedáním Fed

Bitcoin se zdá být těsně před zasedáním Federálního rezervního systému krapet nervózní. Neděle byla překvapivě slibná, protože se kurz bitcoinu zase tlačil do těsné blízkosti rezistence. To se hned v závěru víkendu změnilo. A pondělí to akorát potvrdilo. Bitcoin zkrátka není opakovaně schopen překonat rezistenci. A výsledkem je struktura, která není zrovna příznivá. Co nám z toho tedy vychází?

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Přátelé a FOMO mohou za příliv investorů do kryptoměn

Podle nedávného průzkumu ze Spojených států se ukázalo, že v roce 2022 byly jedním z hlavních důvodů, proč noví investoři vstoupili na trh s kryptoměnami, doporučení přátel a strach z promeškaní (FOMO).

Co jsou akcie? A jak do akcií investovat?

Akcie jsou zařazeny mezi klasické investiční cenné papíry, kam mimo jiné patří i dluhopisy. Když se v obecné rovině bavíme o tomto instrumentu, myslíme tím podnikové akcie. A když si tyto podnikové akcie koupíte, jedná se o majetkový vstup do daného podniku. A s tím souvisí i nabytí práv jakožto společníka, který právě vyplývá ze zakoupeného cenného papíru v podobě akcie.

Pád First Republic Bank odhaluje daleko větší problémy

O víkendu padla ve Spojených státech další banka. First Republic Bank již dlouho zápasila s problémy a v dubnu se uzavíraly sázky, zda vydrží do konce měsíce. Navíc byla již po pádu Silvergate Bank a Signature Bank označena jako potenciálně další na řadě. O víkendu ji úředníci uzavřeli a v tiskové zprávě se uvádí, že její aktiva převezme JPMorgan.

Grayscale: Bitcoin Ordinals jsou pro síť jevem “pozitivním”

Bitcoin Ordinals jsou v bitcoinové komunitě poměrně kontroverzním tématem. Investiční společnost Grayscale ovšem říká, že existují dva hlavní důvody, proč být v této věci optimistický.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img