Přátelé a FOMO mohou za příliv investorů do kryptoměn

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle nedávného průzkumu ze Spojených států se ukázalo, že v roce 2022 byly jedním z hlavních důvodů, proč noví investoři vstoupili na trh s kryptoměnami, doporučení přátel a strach z promeškaní (FOMO).

Přátelé a investice do kryptoměn

Podle průzkumu, který byl zveřejněn na konci dubna Nadací pro vzdělávání investorů Úřadu pro regulaci finančního průmyslu (FINRA) Spojených států, 31 % nových investorů do kryptoměn uvedlo jako hlavní motivaci svého vpádu do kryptoměn doporučení od přátel. To je výrazně více než pouhých 8 % u nových investorů do akcií nebo dluhopisů.

Podle FINRA to může znamenat, že existuje “sociální prvek investování do kryptoměn, který není patrný v investování do akcií nebo dluhopisů“. Zajímavé je, že schopnost začít s malými částkami byla druhým nejčastějším důvodem, proč se noví investoři rozhodli vstoupit na trh s kryptoměnami. Celkem 24 % nových investorů uvedlo tuto motivaci, což je podobné jako u nových investorů do akcií a dluhopisů.

Zdroj: finrafoundation.org

Podle zveřejněného průzkumu se 10 % respondentů přiznalo, že FOMO (strach z promeškání) je důvodem, proč se rozhodli poprvé investovat do kryptoměn. Cítili, že by mohli zmeškat potenciálně lukrativní investiční příležitosti.

Co se týká dalších statistik, z průzkumu rovněž vyplývá, že noví investoři do kryptoměn jsou v průměru mladší (37 let) a méně vzdělaní (pouze 28,5 % absolvovalo vysokou školu), což je nižší podíl než mezi investory do akcií, kteří jsou v průměru starší (43 let) a mezi nimiž je 46,3 % lidí s vysokoškolským vzděláním.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 28 360 USD dle KMC.

Závěr

Jak jste se ke kryptoměnám dostali vy? Doporučili vám někdy vaši přátelé investici do kryptoměn? Podělte se s námi do komentářů nebo na naše sociální sítě. Na celý průzkum FINRA Investor Education Foundation se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img