2.5.2023 Tržní přehled pro akciový index S&P 500 a Bitcoin – Rostoucí inflace v Eurozóně a zasedání Fedu!

5
(3)
Ing. Adam Nemčík
Ing. Adam Nemčík
Nadšenec pro Trading, technickou analýzu a Futurologii. Zároveň predikování blízké a daleké budoucnosti. Velkou část volného času trávím studiem a čtením. K Tradingu a technické analýze jsem přičichl během studia na Vysoké škole psaním DP na téma: Možnosti predikce cen elektřiny na burze. To mě zaujalo do takové míry, že následující roky jsem prostudoval desítky knih a kurzů na téma tradingu a technické analýzy.

Vítáme Vás u dalšího přehled trhu pro akciový index S&P 500, Bitcoin a další kryptoměny. Bitcoin se prozatím ustálil kolem 28 000 USD a altcoiny lehce klesají. Akciový index S&P 500 v pátek rostl až na 4165 bodů. Tento týden nás čekají zásadní makro data včetně zasedání americké centrální banky. Podíváme se, co můžeme od trhů očekávat?

Nejvolatilnější kryptoměny za posledních 24 hodin:

Bitcoin se už několik dní drží pod silným rezistenčním pásmem, kolem hladiny 28 000 USD po opětovném zamítnutí pokusu o průlom hodnoty 30 000 USD přes víkend. Altcoiny převážně klesají v jednotkách procent.

Makro kalendář pro tento týden

Tento týden můžeme očekávat další slušnou dávku makroekonomických dat velkých ekonomik. Včera byly zveřejněné převážně jenom ISM data z Ameriky pro výrobní sektor, který lehce zpomaluje.

Dnes ráno byla zveřejněná inflace v Eurozóně, která meziročně lehce roste z 6,9 na 7 procentních bodů. Jádrová inflace lehce klesá z 5,7 na 5,6 procentních bodů. Tím pádem se výrazně zvyšuje pravděpodobnost zvedání úrokové sazby minimálně o 0,25 procentních bodů na čtvrtečním zasedání Evropské centrální banky.

V druhé polovině týdne bude klíčová událost zveřejnění americké nezaměstnanosti a zasedání Federálního rezervního systému (Fed), kde se už téměř jistě očekává zvýšení úrokové sazby z 5 na 5,25 procentních bodů.

Novinky z trhu:

Tento týden pokračuje výsledková sezóna, nejzajímavější budou zřejmě výsledky Applu a několika dalších menších firem.

Dolarový index znovu lehce roste, našel už dno?

Dolarový index se dnes nadále zvedá až k úrovni 102,27 bodů a pokračuje v týdenním lehkém otáčení trendu. Je možné, aby docházelo k postupnému návratu investorské důvěry v americký dolar? Rostoucí indikátory RSI a MACD to naznačují na denním grafu, je nutné ho nadále sledovat, než budeme dělat unáhlené závěry.

Každopádně nárůst dolarového indexu může reflektovat nejbližší vývoj úrokových sazeb. Pokud Fed dodrží svoje sliby, tak bezrizikové zhodnocení na státních dluhopisech bude pro velké množství investorů nadále lákavé.

Akciový index S&P 500 poblíž rezistence

Akciový index S&P 500 v pátek uzavřel týden růstem na 4 178 bodů. Tímto pohybem se přibližuje k nevyplněnému gapu (4190-4220 bodů) a rezistenci v podobě horní linie rostoucího “wedge”. Index má ještě 1-2 obchodní dny na vyplnění této zóny. Pokud následně po zasedání Fedu přijde uvědomení trhu, kde se ekonomika nachází (třeba po ledové sprše od Jerome Powella), může to vyústit ve strmý propad indexu. Minimálně to naznačují dlouhodobě divergující indikátory na denním grafu.

V tuto chvíli je riziko propadu až příliš velké, doporučuji většině raději zůstat mimo akciový trh a vyčkávat na potencionální společnosti. Myslím, že trh je až přehnané býčí s ohledem na všechny okolnosti.

Každopádně v případě, že Fed doručí pozitivní zprávy, tak se může potvrdit býčí sentiment jako správný (i když nevím, kde by takové zprávy vzal :D).

Bitcoin nadále pod rezistencí na 28 000 USD

Bitcoin přes víkend našel další zamítnutí kolem hladiny 30 000 USD. Dnes ráno se nachází lehce pod hladinou 28 000 USD. To vůbec není dobré znamení.

Indikátory RSI a MACD formují na denním grafu další nižší vrchol, čímž potvrzují dlouhodobější několikanásobní divergence. To je nutno vnímat jako velké výstražné znamení. Navíc v kombinaci v jakém stavu se dnes nachází dolarový index a akciový index S&P 500. Sentiment trhu se může velmi rychle změnit na medvědí v podobě vybírání zisků po růstu posledních týdnů.

Závěrem:

Stejně jako minulý týden zopakuji jedinou radu pro investory a tou je trpělivost. V aktuální situaci, kdy se Bitcoin a akciový index S&P 500 nacházejí pod silnými rezistencemi raději počkat na zasedání centrálních bank a dozvuk výsledkové sezóny. Domnívám se, že velké příležitosti se přece jenom objeví.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img