[Večerní souhrn článků] • Cena bitcoinu ohrožuje hranici 28 000 USD • a další články

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Cena bitcoinu ohrožuje hranici 28 000 USD

Cena největší kryptoměny světa dnes klesla o více než 5 % a směřuje tak k hranici 28 000 USD. Na trzích aktuálně panují obavy ze stability bankovního sektoru ve Spojených státech amerických. V době psaní zprávy se cena BTC pohybuje okolo 28 152 USD. Další informace o vývoji ceny kryptoměn naleznete v technické analýze níže. [1]

Analýzy a trhy

1.5.23 Analýza BTC/USD – Váhavý duben, co přinese květen?

Bitcoin ukončil další měsíc duben. A tentokrát je výsledek spíše neutrální, protože se trh nikam od předešlého měsíčního close technicky neposunul. Už po několik týdnů se kurz bitcoinu zasekl v blízkosti rezistence 30 000 USD. A není schopen se jaksi posunout dál. Dokud je ale kurz v blízkosti překážky, pořád je nemalá šance, že se třeba ještě výš podíváme. Ačkoliv nyní je hodně důležité, jak se trh zachová, až se otevřou běžné obchodní hodiny na americkém trhu.

Trhy pod lupou: Umělá inteligence vládne všem

Americká výsledková sezona je v plném proudu. Jak píšeme velmi často, trhy v současnosti vidí pouze pozitivní zprávy. Nic jiného neexistuje. Často mám pocit, že tonoucí se stébla chytá. Tímto pomyslným stéblem je umělá inteligence. Od začátku roku sledujeme mediální rozruch okolo ChatGPT od Microsoftu. V podstatě snad skoro každý si vyzkoušel rozhovor s tímto robotem.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Duben byl z hlediska podvodů pro kryptoměny obzvláště špatný

Duben byl pro kryptoměnový svět velmi obtížným měsícem. Podvodů, útoků a hacků bylo mnoho a celková ztráta se vyšplhala na 103 milionů dolarů. O zprávě informovala bezpečnostní agentura CertiK.

Hardwarová peněženka Ledger – Recenze, srovnání modelů a zkušenosti

Kryptoměnová peněženka Ledger je momentálně nejprodávanější kryptopeněženkou na světě. První dva modely Ledger Nano S a Ledger Nano X designově na první pohled vypadají jako obyčejný flashdisk do USB. A to bez nadsázky. Jsou prakticky nerozeznatelné na první pohled, takže ani nebudí žádnou pozornost, když si je dáte na klíče.

Náklady na těžbu 1 bitcoinu v USA dosahují 17 000 USD

Loňský rok byl pro těžaře noční můrou. Cena bitcoinu se propadla a spolu s tím rostla cena energií. Není divu, že leckterý z nich zkrachoval. Aktuálně se karta obrací. Cena bitcoinu od počátku roku trhá rekordy a ceny energií naopak klesají. Co na to akcie těchto firem?

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img