Duben byl z hlediska podvodů pro kryptoměny obzvláště špatný

4.5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Duben byl pro kryptoměnový svět velmi obtížným měsícem. Podvodů, útoků a hacků bylo mnoho a celková ztráta se vyšplhala na 103 milionů dolarů. O zprávě informovala bezpečnostní agentura CertiK.

Podvody v kryptoprůmysl stále rostou

Bezpečnostní a auditorská společnost CertiK vydala včera shrnutí dubnových kryptoměnových podvodů a exploitů (umožňuje útočníkovi vstoupit do systému), které ukázaly, že bezpečnost kryptoměn stále zůstává zranitelná. V průběhu celého měsíce dubna byla zaznamenána ztráta finančních prostředků ve výši 103,7 milionu dolarů, čímž se celková ztráta od začátku roku vyšplhala na vysokých 429,7 milionu amerických dolarů.

Duben byl zvláště poznamenán významnými kryptoexploity, jako je například ztráta 25,4 milionů dolarů v důsledku zneužití několika obchodních botů MEV dne 3. dubna, ukradených 22 milionů dolarů z hot wallet na burze Bitrue a hack jihokorejské burzy GDAC, který vedl ke ztrátě 13 milionů dolarů.

Hlavními příčinami ztrát bylo zneužití kryptoměn a DeFi (decentralizovaných financí). Ztráta v těchto oblastech dosáhla celkové částky 74,5 milionů dolarů, což představuje přibližně polovinu z celkových 145 milionů dolarů vytěžených v prvních čtyřech měsících roku. Tyto údaje zdůrazňují nutnost zvýšené opatrnosti při obchodování s kryptoměnami a důraz na bezpečnostní opatření.

Společnosti, které se zabývají kryptoměnami, by měly pravidelně provádět zabezpečování svých systémů a omezení rizikových faktorů, aby minimalizovaly riziko finančních ztrát. Ztracená částka představovala polovinu z celkového počtu dosud vytěžených kryptoměn v letošním roce.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 28 612 USD dle KMC.

Závěr

S rostoucí popularitou kryptoměnového průmyslu roste také počet podvodů. Vždy dbejte zvýšené opatrnosti, pro kryptoměnové odvětví to platí dvojnásob. Případné scamy či podvodné aktivity můžete také nahlásit u nás na Discord serveru KRYPTOMAGAZIN CZ. Na veškeré statistiky kyberbezpečnostní společnosti CertiK se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img