[Večerní souhrn článků] • Bitcoin se propadl pod hranici 27 000 USD • a další články

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Bitcoin se propadl pod hranici 27 000 USD

Cena největší kryptoměny světa dnes pokračovala poklesu, když se propadla pod hranici 27 000 amerických dolarů, ačkoloviv nová krodata Spojených států nabídla býčí podněty V době psaní zprávy se cena BTC pohybuje okolo 26 898 USD. Další informace o vývoji ceny bitcoinu naleznete v našem nejnovějším streamu níže. [1]

Analýzy a trhy

11.5.23 Analýza BTC/USD – Blíží se pád?

Bitcoin včera zaznamenal trochu dynamičtější průběh. Chvíli se i zdálo, že konečně přijde průlom supportu kolem 27 000 USD. Nicméně kupci v tomto likvidním pásmu čekali na příležitost. Tudíž se kurz bitcoinu zastavil. Ale i tak v tom lze shledávat špatný signál. Proč? To si vysvětlíme.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Biden vyzývá k ukončení „krypto-daňových mezer“ ve výši 18 miliard dolarů

Prezident Spojených států Joe Biden nedávno na Twitteru sdílel infografiku, která vyzývá k ukončení „daňových mezer“, které údajně pomáhají bohatým kryptoinvestorům. Členové komunity reagovali na tento tweet negativně a zpochybňovali čísla sdílená prezidentem.

PayPal drží téměř miliardu dolarů v kryptoměnách

Platební gigant PayPal podle posledních dat drží ve své rozvaze kryptoměny v hodnotě zhruba jedné miliardy amerických dolarů.

Coinbase označuje Pepe coin za “hate symbol” – fanoušci memecoinu vyzývají k bojkotování burzy

E-mail rozeslaný zákazníkům Coinbase, který popisuje memecoin Pepe jako “hate symbol” využívaný radikálními pravicovými skupinami, vyvolal v komunitě fanoušků PEPE memecoinu značnou vlnu rozhořčení.

Kryptoměna č.1 na DEXTools $SPONGE byla zalistována na LBank

Před několika dny byl nový meme coin $SPONGE zalistován na LBank, 16. největší  kryptoměnové burze se sídlem v Hongkongu, která se může pyšnit 24hodinovým objemem obchodování přesahujícím 800 milionů dolarů.

Za včerejším propadem ceny bitcoinu stál pravděpodobně jeden chybný tweet

Cena bitcoinu se od pondělí držela kolem 27 500 USD. Včera začala konečně růst a překročila hranici 28 200 USD. Vše vypadalo slibně až do 19 hodin. Pak cena během deseti minut spadla o 1 500 USD. Propad asi vymazal hodně příkazů a spustil nastavené stop loss. Co za ním ale stálo?

Kryptoburza Bittrex ohlásila v USA bankrot

V dubnu jsme vás informovali o oznámení ukončení aktivit oblíbené kryptoměnové burzy Bittrex v USA. Jednalo se o reakci na obvinění ohledně porušování mezinárodních sankcí a udělení pokuty 53 milionů USD. Burza pro občany Spojených států oficiálně ukončila činnost k 30. dubnu tohoto roku, i když aktivní obchody již nešly dělat od 14. dubna.

Zakáže SEC společnosti Grayscale využívat služeb Coinbase?

Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) přišla s návrhem nového pravidla. Podle něj by investiční platformy měly být odpovědné za bezpečnou úschovu kryptoměnových prostředků svých klientů. Jak ovšem uvedl generální ředitel Grayscale, Michael Sonnenshein, takové pravidlo by jim mohlo zakázat používat Coinbase k úschově svých aktiv.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn
Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img