Biden vyzývá k ukončení „krypto-daňových mezer“ ve výši 18 miliard dolarů

5
(4)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Prezident Spojených států Joe Biden nedávno na Twitteru sdílel infografiku, která vyzývá k ukončení „daňových mezer“, které údajně pomáhají bohatým kryptoinvestorům. Členové komunity reagovali na tento tweet negativně a zpochybňovali čísla sdílená prezidentem.

Biden vyzývá k ukončení daňových mezer

Odstranění takových mezer by podle Bidena ušetřilo asi 18 miliard dolarů. Prezident však neposkytl žádné informace o tom, o jaké mezery se přesně jedná a jaké reformy by vedly k takovým úsporám.

Reakce komunity

Pseudonymní krypto výzkumník FatMan odpověděl na tweet, že Bidenova „fakta jsou mimo“. Kryptoanalytik zdůraznil, že kryptotrh se v roce 2022 zmenšil o 1,4 bilionu dolarů, zatímco zisky společností v USA byly 11,8 bilionu dolarů. Kryptotrh je mnohem menší a zároveň silně klesl.

Na Bidenův tweet odpověděl také spoluzakladatel Dogecoinu Billy Markus. Markus se zeptal, jaké mezery existují, a tvrdil, že dal vládě více peněz, než vydělal v kryptoměnách, a přitom vzal na sebe všechna rizika. Markus pak poukazuje na to, že většina amerických uživatelů kryptoměn není bohatá, ale snaží se používat kryptoměny, protože neumí vyjít s penězi.

Další zdánlivě frustrovaný člen komunity vyzval administrativu, aby šla po kryptu a zároveň dostala finance od bývalého generálního ředitele FTX Sama Bankmana-Frieda.

Možné teorie

Zatímco si někteří nejsou jisti, o jakých daňových mezerách v kryptu prezident tweetuje, na Redditu teoretizovali, že může jít o pravidlo, které zakazuje prodávat cenné papíry se ztrátou a znovu je získat do 30 dnů. Toto pravidlo se doposud na kryptoměny nevztahuje.

Dalším příkladem může být krok MicroStrategy k prodeji bitcoinů. Dne 21. prosince prodala dceřiná společnost MicroStrategy 704 BTC za průměrnou cenu 16 776 USD za BTC. Společnost také zdůraznila svůj záměr snížit své daňové výdaje.

3. ledna 2023 daňová právnička a účetní Selva Ozelliová tuto teorii rozbila a vysvětlila, že jde o běžnou strategii zvanou sklizeň daňových ztrát, kde se investoři rozhodnou snížit kapitálové zisky prodejem svých digitálních aktiv se ztrátou.

Závěr

Na to, o jaké mezery se přesně jedná, si asi budeme muset ještě počkat. Zatím to z pohledu komunity kvůli nepřesným a nedostačujícím informacím vypadá jen na prázdná slova.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img