Za včerejším propadem ceny bitcoinu stál pravděpodobně jeden chybný tweet

4.5
(2)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Cena bitcoinu se od pondělí držela kolem 27 500 USD. Včera začala konečně růst a překročila hranici 28 200 USD. Vše vypadalo slibně až do 19 hodin. Pak cena během deseti minut spadla o 1 500 USD. Propad asi vymazal hodně příkazů a spustil nastavené stop loss. Co za ním ale stálo?

Podle prvních informací to vypadá, že propad spustil příspěvek na sociální síti twitter, který publikoval informaci o masivním prodeji zabavený bitcoinů vládou Spojených států. Našel totiž transakci v hodnotě necelých 278 milionů USD s označením Silk Road. Rychle se sice ukázalo, že se jednalo o omyl a pochybení bylo oznámeno. Reakce bitcoinu, a s ním i většiny ostatních kryptoměn, byla ale velmi rychlá. Propad ceny byl okamžitý.

Kauza Silk Road

Silk Road bylo online tržiště na darknetu, které vzniklo v roce 2011 a jako jedno z prvních akceptovalo platby bitcoinem. V rámci vyšetřování a ukončení provozu došlo k zabavení i velkého množství bitcoinů. Trh se samozřejmě obává prodeje těchto držených tokenů. Došlo by tak k významnému navýšení nabídky a s ním i spojenému propadu ceny.

Závěr

Je evidentní nervozita na trhu. A tak i jedna zpráva dokáže zamávat s trhem. Stejně jako si Elon Musk často hraje s cenou Dogecoinu, tak i jediný tweet může cenu relativně stabilního coinu poslat během pár minut o 5 % dolů. A to má uživatel jen 42 tisíc sledujících (Elon Musk jich má 139 milionů). Cena sice velmi rychle vyrostla zpátky na 28 000 USD, ale během noci se vrátila k hranici kolem 27 500 USD, kde byla od počátku týdne.

Cenu můžete sledovat i na našem živém grafu.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img