[Večerní souhrn článků] • Bitcoin opět míří na 27 000 USD • a další články

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Bitcoin opět míří na 27 000 USD

Po nedávném poklesu, způsobeném soudními spory s kryptoměnovými burzami Coinbase a Binance, se cena největší světové kryptoměny zase zvýšila a překonala hranici 26 000 USD. Nyní se pomalu blíží k další hranici 27 000 amerických dolarů. Další informace o vývoji ceny kryptoměn naleznete v nejnovější technické analýze níže. [1]

Podívejte se také na náš kalendář akcí, ať vám neunikne žádná kryptoměnová událost.

Analýzy a trhy

7.6.2023 Tržní přehled pro akciový index S&P 500 a Bitcoin – Nadhodnocený index S&P 500 a rozvíjející se recese v Evropě

Vítáme vás u dalšího přehledu trhu pro akciový index S&P 500, Bitcoin a další kryptoměny. Akciový index S&P 500 nadále roste s přílivem retailových investorů do trhu. Americký SEC podal další žalobu na burzu Coinbase. Kryptoměny po pondělním poklesu mírně korigují nahoru.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Kvantové počítače, blockchain a boson sampling

Nově publikovaná vědecká studie vypracovaná týmem výzkumníků z australských a amerických univerzit ve spolupráci se společností BTQ, která se zabývá kvantovými technologiemi, vytvořila návrh pro zcela nový koncept konsensuálního mechanismu proof-of-work (PoW), který je založen na tzv. boson samplingu.

Dubnové kryptopodvody, exploity a hacky vedly ke ztrátě 103 milionů dolarů

Kryptoútoky v dubnu překročily hodnotu 100 milionů dolarů, a zvýšily tak již tak značnou ukradenou částku v roce 2023. Není překvapením, že hlavním cílem byla minulý měsíc právě služba DeFi.

Index sentimentu kryptoměn klesl zpět na březnové úrovně „strachu“

Crypto Fear and Greed Index, nástroj, který měří širší tržní sentiment vůči bitcoinu a kryptotrhu, klesl na úroveň „strachu“, kterou jsme naposledy mohli vidět 11. března tohoto roku, kdy byla mince společnosti Circle v USD krátce ztratila fixaci dolaru.

Základy investování s doktorem: Co je deflace? Jaké jsou dopady?

Makroekonomika je v tomto roce v kurzu. Bez základních pojmů jako inflace, deflace nebo úroková sazba je investor ztracen. Ekonomika se řídí hospodářskými cykly, na nichž se v principu příliš mnoho nezměnilo. Nová je pouze rychlost jejich opakování, protože trh i výroba jsou již zcela vzdáleny přirozeným cyklům plynoucím ze zemědělství. Jelikož ve světě je vše v rovnováze, měla by po inflaci přijít deflace, její protipól.

Předpovídá ChatGPT, že tyto kryptoměny v roce 2023 porostou?

ChatGPT je žhavým tématem roku 2023. Stále více uživatelů komunikuje s chatbotem, klade otázky ohledně predikce nebo chce investiční doporučení. Samozřejmě vždy existují určitá varování před riziky a ChatGPT je pravidelně zahlcen dotazy na hodnocení konkrétních aktiv. Nyní jsme se chatbota OpenAI zeptali na kryptoměny, které by mohly v roce 2023 explodovat.

Atomic Wallet hacknuta – uživatelé hlásí ztrátu veškerých tokenů

Podle zatím dostupných informací se zdá, že došlo k hacku decentralizované peněženky Atomic Wallet. Hack se pravděpodobně týká asi 1 % aktivních uživatelů. To může být slušná suma, vezmeme-li v potaz že Atomic Wallet má více než 5 milionů uživatelů.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img