[Večerní souhrn článků] • Oficiální: Středoafrická republika přijme bitcoin jako zákonné platidlo • a další články

5
(2)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Oficiální: Středoafrická republika přijme bitcoin jako zákonné platidlo

Podle všech dostupných informací se Středoafrická republika stane oficiálně druhou zemí na světě, která přijme bitcoin jako zákonné platidlo. Zprávu oznámila kancelář prezidenta země a potvrdila francouzská tisková agentura AFP. Rozhodnutí kritizoval Mezinárodní měnový fond (MMF). [1]

Analýzy a trhy

27.04.22 Analýza BTC/USD – další past na býky sklapla?

Bitcoin (BTC) zcela smazal pondělní zisky, které v mnohých jistě vzbudily nemalou naději, že bychom se nahoru stejně mohli vyškrábat. Já jsem k tomu byl opravdu dost skeptický, protože těch rezistencí je kolem 42 000 USD fakt dost a již dříve nám trh ukázal, že má s nimi hodně velký problém.

27.04.21 [Přehled trhu + BTC] Masivní propad bitcoinu

Bitcoin (BTC) o minulém víkendu spadl na 38 500 USD dnes je už ale situace jiná a kurz je již nad 38 100 USD. Jak budou vypadat následující dny?

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE

Kryptoměny a kryptofirmy

Plány Elona Muska s Twitterem a možnost využití dogecoinu jako “měny”

Populární příznivci dogecoinu (DOGE) jsou pro to, aby se pro tuto meme minci objevily další případy využití. To se projevilo v nedávné výměně názorů mezi Billym Markusem a Elonem Muskem.

První 3 kryptoměnové ETF fondy v Austrálii zmeškaly den spuštění

Tři fondy obchodované na burze (ETF) podložené kryptoměnami, které měly být spuštěny na australské burze Cboe, byly zpožděny.

Kde snadno směnit kryptoměny za koruny?

Nedávno jsme vám ukázali novou směnárnu FastChange.cz, na kterou jsme připravili kompletní návod, který najdete níže v článku.

Centrální banka Kuby oznámila, že vydá licence pro poskytovatele služeb virtuálních aktiv

Banco Central de Cuba (BCC), národní centrální banka na Kubě, oznámila 26. dubna, že vydá licence pro poskytovatele virtuálních aktiv (VASP).

Salvadorský divoký experiment s bitcoiny se prý “hroutí”

Nedávný průzkum zveřejněný Národním úřadem pro ekonomický výzkum (NBER) ve svých závěrech uvádí, že bitcoin v Salvadoru nebyl dobře přijat. Osm měsíců poté, co v Salvadoru vstoupil v platnost zákon o bitcoinech, zůstává přijetí této referenční kryptoměny nejednotné.

Odpolední zprávy

Souhrn těch nejdůležitějších událostí za uplynulých 24 hodin naleznete v našich odpoledních zprávách. Pokud jste nestihli, můžete to nyní napravit zde.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. PŘIDEJTE SE TAKÉ NA NÁŠ DISCORD SERVER.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: