[Odpolední zprávy] • Vývojáři sítě cardano zvýšili velikost bloku o 10 % • a další články

4.7
(3)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Po několika po sobě jdoucích dnech poklesu ceny bitcoin konečně zahájil působivý vzestup, který ho vynesl nahoru o téměř 3 000 USD. Během jediného dne se aktivum dostalo z 38 000 USD na necelých 41 000 USD. Stalo se tak po odmítnutí na úrovni 43 000 USD z minulého týdne, které vrátilo kontrolu nad trhem medvědům.

BTC se včera dokonce pokusil o prolomení hladiny 41 000 USD, ale bez úspěchu – právě naopak. Nepodařilo se mu ji prolomit a následné odmítnutí ho tvrdě vyhnalo na jih. Během několika hodin bitcoin přišel o všechny své denní zisky, ale tentokrát se nezastavil a v dumpingu pokračoval.

V důsledku toho se kryptoměna poprvé od poloviny března propadla pod 38 000 USD. Na tento pokles reagovala celkem pozitivně a nyní se pohybuje o cca 1 000 USD výše.

Altcoinový trh včera zaznamenal působivé zisky, ale podobně jako bitcoin se nyní zbarvil do červena. Ethereum se několik dní po poklesu pod tuto úroveň vyšplhalo nad 3 000 USD. To však nemělo dlouhého trvání, neboť ETH se nyní obchoduje za 2 900 USD po dalším 3,5% denním poklesu. [1]

Technická analýza: BTC/USD – další past na býky sklapla?

Kryptoměny

Vývojáři sítě cardano zvýšili velikost bloku o 10 %

Vývojáři sítě cardano tento týden provedli novou aktualizaci, díky níž se velikost bloků sítě zvýšila o 10 %.

Bloky jsou dávky transakcí, které jsou potvrzeny a zaznamenány v blockchainu. Větší velikost znamená, že v každé dávce může být zahrnuto více transakcí, což však může ovlivnit časy transakcí a celkovou kapacitu sítě.

Ttechnologická společnost Input Output Hong Kong (IOHK) uvedla, že 10% zvýšení velikosti bloků sítě pomůže zvýšit datovou propustnost a škálovatelnost. Očekává se, že se navíc zlepší výkon decentralizovaných aplikací nebo služeb, které se spoléhají na inteligentní smlouvy na platformě cardano. [2a]

Dogecoin (DOGE) se potýká s problémy, po odkupu Elona Muska na Twitteru klesá o 9 %

Dogecoinu se nedaří udržet si dynamiku a klesl o 9 %. A zdá se, že investoři nechávají token padat, kam se jim zachce. Po oznámení, že Elon Musk koupí Twitter, DOGE vyletěl o 26 % a vše se rozjelo na býčí vlnu, zejména po zprávě, že generální ředitel Tesly koupil Twitter za 44 miliard dolarů.

Populární meme coin zřejmě zaznamenal prudký nárůst 5. dubna, kdy se Musk rozhodl vstoupit do představenstva Twitteru s 9,2% podílem. Nyní DOGE o všechny zisky přichází a v krátkém časovém úseku prudce klesá.

Zdá se, že nákupní pumpa po Muskově akvizici Twitteru byla prakticky krátkodobá. Dnes se DOGE podle CoinMarketCap rychle propadá. Aktuálně se hodnota DOGE pohybuje lehce nad 0,14 USD za minci, která včera dosáhla svého maxima kolem 0,1667 USD. [2b]

Vláda města Buenos Aires chce umožnit používání kryptoměn k placení daní

Horacio Rodríguez Larreta, který je starostou Buenos Aires, říká, že chce, aby obyvatelé hlavního města Argentiny mohli platit obecní daně pomocí kryptoaktiv.

Podle zprávy serveru CoinDesk v pondělí (25. 4.) 56letý ekonom a politik, který je starostou města Buenos Aires od roku 2015, oznámil, že městská vláda umožní, aby obyvatelé platili daně pomocí kryptopeněz, ale tyto kryptopeníze budou automaticky převedeny některým zpracovatelem kryptoplateb na argentinská pesa, než budou doručeny na bankovní účet (účty) městské vlády.

Jeho komentáře zazněly v rámci projevu, v němž představil svůj plán “Buenos Aires+”, což je soubor 12 opatření, “jejichž cílem je pokračovat v budování moderního, efektivního a blízkého státu, který využívá technologie a doprovází veškerý potenciál, který občané Buenos Aires mají”. [2c]

Banky, burzy, firmy

Zhruba 340 zaměstnanců společnosti Robinhood přijde o práci

Robinhood, aplikace, která zpopularizovala bezplatné obchodování s akciemi a kryptoměnami na jedno kliknutí, v úterý oznámila, že propustí zhruba 340 zaměstnanců na plný úvazek, což je přibližně 9 % z 3 800 zaměstnanců.

Podle generálního ředitele společnosti Robinhood Vlada Teneva je tento krok reakcí na pokles aktivních uživatelů po období rychlého růstu na počátku pandemie COVID-19, kvůli kterému se cena společnosti během šesti měsíců propadla o zhruba 72 %.

Akcie americké společnosti poskytující služby v oblasti spotřebitelského investování a obchodování klesly v úterý během rozšířeného obchodování o 5 % poté, co společnost v příspěvku na blogu oznámila propouštění. [3a]

CBDC, Regulace

Budova mexického Senátu dostala vlastní bankomat na bitcoiny, protože země se chystá regulovat kryptoměny

Vzhledem k tomu, že se kryptoměny ve světě stále více prosazují a počet krypto bankomatů se navzdory zásahům zvyšuje, dostalo Mexiko další bitcoinový bankomat – tentokrát v budově svého Senátu.

Bankomat na bitcoiny (BTC) byl totiž 26. dubna instalován v budově Senátu v Mexico City, a to za podpory několika zákonodárců, včetně Miguela Ángela Mancery, koordinátora parlamentní skupiny Strany demokratické revoluce (PRD), informoval ve stejný den deník El Heraldo de Mexico.

Podle údajů Coin ATM Radar se jedná o 14. bankomat na kryptoměny v zemi, neboť v Mexiku již funguje 13 takových strojů, a to v Mexico City, Tijuaně, Cancúnu, Guadalajaře, Culiacánu, San Miguel de Cozumel a Aguascalientes. [4a]

Hongkong koketuje s e-HKD a mluví o sňatku s e-CNY

Městská centrální banka ve středu de facto požádala o veřejné konzultace o e-HKD, protože šéf hongkongského měnového úřadu (HKMA) vyjádřil obavy z toho, že digitální hongkongský dolar v maloobchodním prodeji zesílí konkurenci v oblasti maloobchodních plateb.

Přijetí e-HKD veřejností může být obtížné, pokud nebude řešit konkrétní bolestivé body platebního styku, uvedl Eddie Yue, šéf HKMA. Yue také upozornil na možné problémy s financováním, které představují technická omezení a omezení v oblasti hotovostních vstupů do e-HKD.

HKMA také zvažuje aspekty ochrany soukromí související s digitálními měnami a to, zda programovatelné peníze nemohou vyvolat hackerské útoky a nedůvěru veřejnosti, dodal Yue. Hongkong nerozhodl o snaze zavést digitální měnu centrální banky pro drobné klienty (CBDC), uvedl Yue, ale požádal veřejnost o připomínky do 27. května. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img