[Večerní souhrn článků] • Evropské DeFi startupy zaznamenaly v roce 2022 120% • a další články

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Evropské DeFi startupy zaznamenaly v roce 2022 120%

Podle nedávného výzkumu publikovaného českou investiční společností Rockaway, investice do DeFi startupů sídlících v Evropě dosáhly v roce 2022 historického maxima. Evropské startupy v oblasti decentralizovaných financí dosáhly hodnoty 1,2 miliardy dolarů, což představuje oproti předchozímu roku nárůst o 120 %. [1]

Analýzy a trhy

27.03.23 Analýza S&P 500 a Nasdaq – Pokles akciového trhu?

S&P 500 a Nasdaq de facto výrazněslábne ve své snaze pokračovat v rostoucím trendu. Respektive je z akciového trhu znát jistá nervozita a úplně to na pokračující expanzi na první pohled nevypadá. Trhy by si měly uvědomit, že utahující se měnové prostředí pro finanční systém obrovský tlak.

27.3.2023 Tržní přehled pro BTC a index S&P 500 – Zástupci Fedu naznačují větší pravděpodobnost recese?

Vítáme Vás u dalšího přehledu trhu pro akciový index S&P 500, Bitcoin a další kryptoměny. Minulý týden byl slušně volatilní pro akciové trhy. Kryptoměny a Bitcoin byly převážně stabilní. Bitcoin se zatím drží kolem 28 000 USD. Tento týden nás čekají projevy centrálních bankéřů. Minulý týden zástupci Fedu naznačili obavy z možné recese.

Trhy pod lupou: Fed bojuje s inflací, bankovní sektor pořád v problémech

Kdo čekal, že rozluštění hádanky o dalším postupu Fedu trhy na delší dobu uklidní, šeredně se mýlil. Čím dál víc se schyluje k souboji mezi americkou centrální bankou a finančními trhy. Ten by měl Fed samozřejmě vždy vyhrát, protože kdo nastavuje pravidla hry, rozuměj úrokové sazby, má neskonale větší výhody oproti ostatním zúčastněným.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Kaspersky: Každý třetí americký investor do kryptoměn byl obětí podvodu

Nová studie, kterou provedla softwarová společnost Kaspersky zabývající se kybernetickou bezpečností, ukázala, že třetina amerických kryptoinvestorů byla napadena hackery, kteří jim ukradli část jejich investic. Co dalšího se uvádí v nejnovějším průzkumu?

Co jsou cookies a Browser Fingerprinting – Jak se chránit před sledováním online?

V předchozím článku o soukromí a bezpečnosti na sociálních sítích a messengerech jsme se několikrát zmínili o tom, že šifrování zdaleka není jedinou zárukou sebeobrany proti Velkému Bratrovi.

Zkrachovalá Silicon Valley Bank má již kupce

Federal Deposit Insurance Corp. (FDIC) oznámila, že se dohodla na prodeji zkrachovalé Silicon Valley Bank (SVB). Její vklady a úvěry v hodnotě 72 miliard USD získá First Citizens Bank. Samozřejmě za nižší cenu. Dohodnutá sleva je ve výši 16,5 miliardy USD. Britská pobočka SVB byla prodána již dříve.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img