Nová studie, kterou provedla softwarová společnost Kaspersky zabývající se kybernetickou bezpečností, ukázala, že třetina amerických kryptoinvestorů byla napadena hackery, kteří jim ukradli část jejich investic. Co dalšího se uvádí v nejnovějším průzkumu?
Průzkum Kaspersky – Každý třetí americký kryptoinvestor okraden
Softwarová společnost Kaspersky před nedávnem zveřejnila svůj průzkum, ve které se zaměřuje na kryptoměnové hrozby. V průzkumu bylo zahrnuto 2 000 dospělých Američanů, z nichž přibližně 30 % z těch, kteří investují do kryptoměn, se stalo obětí krádeže.
Průzkum uvádí, že průměrná hodnota ukradených aktiv hackery byla necelých 100 000 USD a až 15 % respondentů přiznalo, že přišli o digitálními aktivy v hodnotě až 1 000 000 amerických dolarů.
Podvodníci podle společnosti Kaspersky obvykle nalákají své oběti na podvodné webové stránky nebo je přesvědčují, aby se připojili k podezřelým investičním platformám. Kaspersky varuje, že lidé by si měli být vědomi tohoto rizika a chránit své účty.
Marc Rivero, hlavní bezpečnostní výzkumník v globálním výzkumném a analytickém týmu společnosti Kaspersky, tvrdí, že nedostatek komplexních předpisů v nedávné době způsobil nárůst podvodů s kryptoměnami. Ve svém příspěvku uvádí:
Uživatelé by měli být velmi opatrní, kam investují své peníze, a měli by si dávat pozor na phishingové podvody a falešné webové stránky…
Ačkoliv jsou podvody spíše mířeny na starší lidi, mladší generace vlastní více digitálních aktiv. Podle průzkumu vlastní 36 % respondentů ve věku 25–44 let nějakou kryptoměnu, zatímco pouze 10 % účastníků ve věku 55+ jsou HODLeři.
Celkem 19 % kryptoinvestorů své soukromé klíče na svém počítači nebo telefonu v nešifrovaném textovém formátu. Zároveň 14 % respondentů nepodniklo žádné kroky na zabezpečení svých počátečních frází. Tito uživatelé tak bývají nejvíce zranitelní.
V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 27 942 USD dle KMC.
Závěr
Doporučujeme být na internetu obezřetní, převážně v oblasti kryptoměn. Dbejte na správné ukládání hesel, neposkytování údajů cizím osobám a důkladným kontrolováním webových stránek. Co si o průzkumu společnosti Kaspersky myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Na celý průzkum softwarové společnosti se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]
Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.