Zkrachovalá Silicon Valley Bank má již kupce

0
(0)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Federal Deposit Insurance Corp. (FDIC) oznámila, že se dohodla na prodeji zkrachovalé Silicon Valley Bank (SVB). Její vklady a úvěry v hodnotě 72 miliard USD získá First Citizens Bank. Samozřejmě za nižší cenu. Dohodnutá sleva je ve výši 16,5 miliardy USD. Britská pobočka SVB byla prodána již dříve.

Po krachu SVB založila FDIC překlenovací banku Silicon Valley Bridge Bank. Tam převedli všechny vkladatele SVB. Ti se nyní automaticky stanou vkladateli First Citizens Bank & Trust Company. Jejich vklady jsou i nadále pojištěny FDIC do výše pojistného limitu.

FDIC stále drží 90 miliard USD aktiv SVB v nucené správě

K 10. březnu vykazovala SVB aktiva ve výši 167 miliard USD a téměř 119 miliard ve vkladech. Součástí prodeje je jen 72 miliard aktiv se slevou 16,5 miliard. Částka transakce tedy činí 55,5 miliardy USD. Asi 90 miliard USD cenných papírů a dalších aktiv zůstane v nucené správě a počká na rozhodnutí FDIC. Prvotní odhady říkají, že nucená správa SVB vyšla tamní Fond pojištění vkladů na 20 miliard USD. Částka samozřejmě není finální a bude známá až o ukončení nucené správy.

Závěr

I v ČR funguje Fond pojištění vkladů. Vznikl roku 1994 a od 2016 je součástí Garančního systému finančního trhu. V případě, že Česká národní banka (ČNB) nebo soud rozhodne o úpadku finanční instituce, tak tento fond vyplatí vkladatelům 100 % jejich vkladů, a to včetně úroků, až do výše ekvivalentu částky 100 000 EUR. Nová legislativa umožňuje ve výjimečných případech získat náhradu i nad tento limit. Aktuálně u nás probíhá výplata ze Sberbank CZ, a.s. a Československého úvěrního družstva.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img