[Večerní souhrn článků] • PBW: Kolaps bank zdůrazňuje potřebu bitcoinu • a další články

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

PBW: Kolaps bank zdůrazňuje potřebu bitcoinu

Generální ředitel společnosti Ledger, Pascal Gauthier, na konferenci Paris Blockchain Week 2023 hovořil o tom, jak současná situace okolo bankovních institucí zdůrazňuje potřebu bitcoinu. Gauthier uvedl, že bitcoin může být během bankovní krize bezpečným útočištěm proti hrozbě centrálních úřadů. CEO Ledgeru také uvedl, že kdykoli dojde k pádu jako FTX či zhroucení bank, lidé přesunou své prostředky do kryptoměn. [1]

Analýzy a trhy

23.03.23 Analýza BTC/USD – Po Fedu pád k supportu

Bitcoin se o několik jednotek procent propadl. Spouštěčem bylo včerejší zasedání Federálního rezervního systému, které bylo v lecčems dost klíčové. A úvodní reakci beru tak, že trhy příliš nevědí, jak nové informace zpracovat. Jerome Powell totiž zmírnil krapet tón.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Tim Draper na PBW zazpíval bitcoinovou píseň a hovořil o budoucnosti peněz

Americký podnikatel Tim Draper vystoupil na právě probíhající akci s názvem Paris Blockchain Week 2023 (PBS), kde hovořil o decentralizaci a budoucnosti peněz. Americký investor si také neodpustil zazpívat bitcoinovou píseň o současném dění ve světě financí.

Cena bitcoinu se hroutí, protože Fed již nadále nechce navyšovat úrokové sazby

Dne 22. března cena bitcoinu zaznamenala silnou volatilitu, když Federální rezervní systém Spojených států naznačil, že by mohl zastavit zvyšování úrokových sazeb.

Fintech online summit ZDARMA: To nej ze světa Ai, investic, fintechu a krypto

Jaký bude vývoj krize v bankovním sektoru? Začal už nový kryptoměnový cyklus? Nejnovější trendy v oblasti decentralizovaných financí a projektů? Co je 6 dostupných umělých inteligencí, které mění svět? Je metaverse budoucnost nebo fikce? Co jsou investice s největším potenciálem v roce 2023 a 2024?

Držet bitcoin se vyplácí, je to uchovatel hodnoty

Na serveru Blockchain.com lze nalézt množství statistik a dat o kryptoměnách a NFT. Mezi grafy můžeme vidět i srovnání počtu dnů, kdy bylo ziskové koupit bitcoin v porovnání s dnešní cenou. Ta ukazuje, že 88,5 % všech dnů, co se bitcoin obchoduje, jste mohli nakoupit a dnes být v plusu.

Bitcoin letos překonává 97 % všech společností z indexu S&P 500

Trh s kryptoměnami i nadále více než statečně prochází finanční krizí. Tu již neustálo několik významných bankovních institucí. Bitcoin (BTC) během třetího měsíce letošního roku zaznamenal lepší výsledky než téměř 100 % z 500 předních veřejně obchodovaných společností ve Spojených státech.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img