Bitcoin letos překonává 97 % všech společností z indexu S&P 500

5
(3)

Zprávy a souhrny

Trh s kryptoměnami i nadále více než statečně prochází finanční krizí. Tu již neustálo několik významných bankovních institucí. Bitcoin (BTC) během třetího měsíce letošního roku zaznamenal lepší výsledky než téměř 100 % z 500 předních veřejně obchodovaných společností ve Spojených státech.

Bitcoin kraluje a poráží téměř všechny firmy z S&P 500

Od 10. března vzrostla cena Bitcoinu o 37,06 % (údaj platný v době psaní článku) a od přelomu roku o více než 72 %. Pozitivn je, že tato vlajková kryptoměna zaznamenala lepší výnosy od počátku roku (YTD) než 488, resp. 97,6 % společností z indexu S&P 500. A to včetně takových společností, jako FedEx (NYSE: FDX), Apple (NASDAQ: AAPL) či Amazon (NASDAQ: AMZN).

Pro srovnání dodávám, že pouze 12 společnostem z indexu S&P 500 se podařilo překročit hranici 35 % v YTD výnosu. Bitcoin tak v tomto ohledu překonal 27,2% YTD výnos společnosti FedEx, 19,3% YTD výnos dosažený společností Apple a 17,8% výnos zaznamenaný společností Amazon. Mimochodem nejziskovější je NVIDIA Corporation s hodnotou 76,03%. Pořadí na prvních místech pak dobře ukazuje následující tabulka:

Další úspěchy BTC

Pozornost si zaslouží také fakt, že vlajková loď kryptoměn v roce 2023 výrazně překonala i komodity. Zejména pak zlato, “nejvýkonnější komoditu staré gardy”, téměř desetinásobně. To podle komoditního specialisty agentury Bloomberg Mikea McGlona naznačuje, že by se mohla nacházet v “supercyklu”.

Bitcoin si připisuje úspěchy i v dalších oblastech a více než 70 % jeho držitelů je v současné době v zisku.

Kromě toho investoři, kteří při svých nákupech BTC využili metody DCA (Dollar cost averaging – tedy pravidelné dokupování a průměrování ceny) a začli s touto strategií v listopadu 2021, kdy se cena BTC vyšplhala až na 69 000 dolarů, zaznamenávají v současné době 10% výnosy ze svých pravidelných investic. A to i přesto, že cena Bitcoinu je výrazně nižší než jeho historické maximum (ATH).

Analýza ceny BTC

V době psaní článku se cena Bitcoinu pohybuje na ceně 27 717 dolarů za minci. To znamená za posledních 7 dní více než 13% zisk.

Jako další ze svých úspěchů ve srovnání s tradičními financemi připsalo největší digitální aktivum podle tržní kapitalizace v roce 2023 více než 200 miliard dolarů. A to ve stejnou dobu, kdy bylo z pěti největších amerických bank odčerpáno cca 100 miliard dolarů, neboť bankovní sektor se i nadále potýkal s problémy a ztrátami.

Závěr

Všemi netrpělivě očekávané oznámení Federálního rezervínho systému (Fedu) je za námi a k žádnému překvapení nedošlo. FED zvýšil sazby o 0,25 procentních bodů a de facto tak naplnil to, co se všeobecně očekávalo. Bitcoin nejprve zareagoval poklesem, až někam k 26 700 USD za minci, kde se ovšem odrazil zpět na sever.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Prokop Randal

Zvláštní, do (krypto)vlaku jsem naskočil v březnu 2021, od začátku jedu pravidelně metodu DCA ale v plusu pořád ještě nejsem (naopak, aktuálně cca 14% mínus). Tak nevím, možná investuju do jiného BTC? :-)) Ale i přesto mu pořád fandím a věřím ;-)) Hodl!

Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

klíčová informace: březen není listopad

Reklama: