Držet bitcoin se vyplácí, je to uchovatel hodnoty

3
(2)

Zprávy a souhrny

Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Na serveru Blockchain.com lze nalézt množství statistik a dat o kryptoměnách a NFT. Mezi grafy můžeme vidět i srovnání počtu dnů, kdy bylo ziskové koupit bitcoin v porovnání s dnešní cenou. Ta ukazuje, že 88,5 % všech dnů, co se bitcoin obchoduje, jste mohli nakoupit a dnes být v plusu.

Po včerejším zasedání Fed se cena bitcoinu propadla a v současnosti se obchoduje kolem 27 700 USD za minci. V porovnání s trhem s ropou či zlatem je bitcoin stále mladíček. Obchoduje se teprve 4 593 dnů. V 4 065 dnech se ale dal koupil levněji než dnes. Dalo by se říci, že jediná éra “drahoty” je od konce prosince 2020 do poloviny roku 2022. V té době bitcoin vyrostl až na svoje All-time hight (ATH) v hodnotě 69 045 USD.

Důležitá je vaše obchodní strategie

Dalo by se tedy říci, že ve většině případů se vám držení bitcoinu vyplatí. Záleží ale samozřejmě na vaší obchodní strategii. Obecně by se dali lidé rozdělit do čtyř skupin. Maximalisté jsou přesvědčení o jednoznačné budoucí dominanci bitcoinu (nebo i jiné kryptoměny) a nikdy neprodají. Medvědí trh berou jako prostor pro dokupování. Další jsou HODLeři, kteří jedou dlouhodobé investice a s volatilitou tak nějak počítají. FOMO je skupina, kde se děje nejvíce chyb. Tito lidé většinou nakupují když cena roste a prodávají, když cena klesá. Poslední skupina jsou obchodníci, kteří umí vydělat na růstu i na poklesu.

Závěr

Statistiky nahrávají tvrzení, že bitcoin může sloužit jako dlouhodobý uchovatel hodnoty. Tento fakt podporuje i množstevní omezení počtu tokenů bitcoinu a způsob jeho těžby. Ve většině případů tedy uchování hodnoty platí, ale přiznejme si na rovinu. Kdo z nás někdy nepodlehl nějakému FOMO (Fear Of Missing Out) a neudělal nějakou blbost?

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Libor

To isté sa dá povedať aj o Dogecoin, Shiba a pod. Akýže trvalý uchovávateľ hodnoty ? Totálná pitomost !

Reklama: