23.03.23 Analýza BTC/USD – Po Fedu pád k supportu

4.3
(10)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin se o několik jednotek procent propadl. Spouštěčem bylo včerejší zasedání Federálního rezervního systému, které bylo v lecčems dost klíčové. A úvodní reakci beru tak, že trhy příliš nevědí, jak nové informace zpracovat. Jerome Powell totiž zmírnil krapet tón. Sice je jejich prioritou pořád cenová stabilita, tedy dosažení inflace o 2 %. Ale už definitivně nechtějí být tolik agresivní jako v minulém roce. Což může mít paradoxně opačný efekt. Trhy z toho mohou začít vyvozovat, že představitelé Fed očekávají nějaký větší problém. A to moc býčí není.

Shrnutí včerejšího zasedání Fed

Prvně si včerejší zasedání shrneme. Podle Powella už není třeba dalšího pokračování v růstu úrokových sazeb. Konkrétně řekl: „we no longer state that we anticipate that ongoing rate increases will be appropriate to quell inflation“. Dle dot plot klesl i terminal rate z 5,4 % na 5,1 %. Takže dle jejich očekávání přijde ještě jeden poslední hike o 0,25 procentního bodu. To ale neznamená, že je to z jejich strany konečná. Pořád platí, že se jejich politika odvíjí od inflačních dat. Jerome Powell mimo jiné vůbec nepřipustil, že by měly v letošním roce jít úrokové sazby dolů. Přesto pokles sazeb trh na futures rates oceňuje.

Úvodní reakce trhů byla spíše negativní. Dolar samozřejmě dolů. Ten to schytá hodně, protože ECB má v plánu pokračovat dost agresivně. Bitcoin a akciový trh mírně dolů. Ropa, zlato a další komodity to samé.

Musím připomenout jednu vskutku důležitou informaci. Pokaždé když Fed zvyšoval úrokové sazby, nakonec se v ekonomice něco „rozbilo“. A následoval na trzích velký kurzový pokles. A není důvod si myslet, že tentokrát to bude jiné. Proto buďte opatrní ve svých rozhodnutích.

Bitcoin se propadl k supportu

Bitcoin a mnoho jiných trhů ihned po zasedání Fed zaznamenalo zvýšenou volatilitou. Nahoru, dolů, nahoru. Však to znáte. Nakonec ale převážil pokles. Ale to až během následné tiskové konference při dotazování novinářů. Kurz bitcoinu každopádně plně otestoval support, který se nachází kolem 27 000 USD. A reakce na dotyk je kladná. Respektive došlo k výkupům. A nyní se kurz zase snaží postupovat nahoru.

Bitcoin tudíž pořád drží růstový trend. A dokud se daří bránit blízký support, target je pořád těch 30 000 USD. A těch 30 000 USD nebude zrovna lehké prolomit. Očekávám zde silný výprodejní tlak. Určitě je velká motivace tyhle úrovně shortovat. Jinak dle indikátoru RSI se trh nachází u hraničních 70 bodů. A už kurz zřetelně ztrácí hybnost.

Závěrem

Bitcoin se v posledních pár měsících chová, jak kdyby měly jít v letošním roce úrokové sazby zase na nulu. Ale podotýkám, že dokud se nic ve finančním systému nezlomí, dolů zřejmě nepůjdou. Faktem je, že kurzy mohou růst i v době vysokých úrovní úrokových sazeb. Tak to prostě je. Ale jde o to, že v takovém prostředí každý investor hodně riskuje. Respektive riskuje, když je příliš naložený v rizikových aktivech. Když nad tím tak přemýšlím, už skoro zním jako nějaká učebnice o diverzifikaci portfolia.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Milan
Hodnocení článku :
     

Se dívam, že na Binance šly objemy dost dolů… a oni zrušili o půlnoci bezplatkové páry 🙂
Nově už jen BTC/TUSD.

spot_img