[Večerní souhrn článků] • Nové návrhy amerického Kongresu by mohly pohřbít mnoho blockchainových projektů • a další články

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Nové návrhy amerického Kongresu by mohly pohřbít mnoho blockchainových projektů

Kongres Spojených států zvažuje komplexní legislativu na ochranu osobních údajů, která by mohla zabít některé blockchainové projekty. Nový návrh zákona by upravoval, jak společnosti shromažďují, zpracovávají či přenášejí uživatelské údaje. Spotřebitelům by mimo jiné umožnil odmítnout shromažďování údajů. Bez revize by tak legislativní návrh udusil některé projekty v zárodku. [1]

Analýzy a trhy

21.03.23 Analýza ropy Brent – Pokles cen ropy zvyšuje obavy z globální recese

Cena ropy Brent v posledních několika dnech hluboce klesla. Takový pád v souvislosti s potenciálním začátkem bankovní krize může znamenat jediné. A to jest obavy z globální ekonomické recese. Není to ale tak jednoduché, jak si za okamžik vysvětlíme. Jelikož na trzích panuje dost slušný chaos. A nevím, co si mám o tom myslet.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Kryptoměnové společnosti se kvůli bankovní krizi stahují do Švýcarska

Poslední události v bankovním sektoru způsobily, že americké kryptoměnové společnosti se snaží otevírat své bankovní účty ve Švýcarsku a zaměřovat své aktivity v této zemi. Na tento jev upozornil zpravodajský portál Reuters.

Rozdíly mezi Proof of Work a Proof of Stake

Pokud jste ve světě kryptoměn noví, pravděpodobně jste už slyšeli o proof of stake i proof of work. Tyto dva pojmy jsou pro transakce a bezpečnost kryptoměn zásadní. Jsou to totiž klíčové součásti blockchainu a jeho fungování.

Více než 186 amerických bank čelí potenciálnímu krachu

Ve Spojených státech řeší problém banky Silvergate, Signature a Silicon Valley Bank (SVB). V Evropě máme svoje Credit Suisse. Jízda ale nemusí končit. Ihned po pádu SVB začalo pár dalších bank kopírovat její negativní vývoj před pádem. Současná analýza odhalila potenciální krach u více než 186 z nich.

Peter Schiff: Svět přejde od fiat měn k měnám digitálním, Bitcoin to ale nebude

Dlouhodobý kritik Bitcoinu (BTC) a generální ředitel společnosti Euro Pacific Capital Peter Schiff předpovídá celosvětový přechod od fiat měn k digitálním alternativám.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img