Kryptoměnové společnosti se kvůli bankovní krizi stahují do Švýcarska

4.2
(5)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Poslední události v bankovním sektoru způsobily, že americké kryptoměnové společnosti se snaží otevírat své bankovní účty ve Švýcarsku a zaměřovat své aktivity v této zemi. Na tento jev upozornil zpravodajský portál Reuters.

Zaměření na Švýcarsko

Americké kryptoměnové firmy podle serveru Reuters hledají švýcarské bankovní partnery kvůli krizi v bankovním sektoru. Stává se tak poté, co ve Spojených státech amerických byly uzavřeny tři banky, Silvergate, Signature Bank a Silicon Valley Bank (SVB). Podle některých analytiků uzavření bank v důsledku regulačního zásahu v USA nutí firmy hledat bankovní partnery v Evropě, Asii či “offshore“.

Například Yves Longchamp, generální ředitel švýcarské banky SEBA Bank, informoval před nedávnem o “výrazném nárůstu” aktivit ze Spojených států. Longchamp pro zpravodajský portál Reuteres uvedl:

Kryptoměnové společnosti a další finanční manažeři již zahájili proces registrace a na příští týdny je naplánováno mnoho hovorů

Arab Bank, další velká švýcarská banka, oznámila, že zaznamenala nárůst počtu amerických společností, které mají spojení s kryptoměnami. Bankovní zástupci se sídlem v Singapuru, Hongkongu, Abú Dhabí a Švýcarsku také potvrdili zvýšený zájem amerických klientů o jejich služby.

Švýcarsko je již dlouho řadí mezi nejpřívětivější země v Evropě pro kryptoměnové firmy. Není proto divu, že si americké společnosti vybírají právě tuto zemi pro své další aktivity. Švýcarské město Zug se dokonce označuje jako The Crypto Valley.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 27 923 USD dle KMC.

Závěr

Co si o současné situaci myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Další informace o vývoji ceny kryptoměn naleznete v našich pravidelných technických analýzách a streamech.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img