Peter Schiff: Svět přejde od fiat měn k měnám digitálním, Bitcoin to ale nebude

3.8
(4)

Dlouhodobý kritik Bitcoinu (BTC) a generální ředitel společnosti Euro Pacific Capital Peter Schiff předpovídá celosvětový přechod od fiat měn k digitálním alternativám.

Peter Schiff opět kriticky na adresu Bitcoinu

Schiff se domnívá, že jednou z možností, kterou globální ekonomiky pravděpodobně přijmou, bude digitální zlato. Vyjádřil ovšem skepsi ohledně schopnosti Bitcoinu stát se v budoucnu jednou z těchto digitálních měn.

Podle Schiffa začnou lidé provádět transakce s digitálním zlatem buď prostřednictvím technologie blockchain, nebo za pomoci soukromých společností, které tento kov tokenizují. Poznamenal, že přechod k digitálním měnám bude zejména způsoben rychlou devalvací dolaru.

Nakonec si myslím, že se svět odkloní od fiat měn. Myslím si, že spousta lidí začne opět obchodovat se zlatem. <…> Vím, že někteří lidé si myslí, že budou používat Bitcoin, to se ale nestane.

Devalvace dolaru

Vzhledem k tomu, že Spojené státy nadále bojují s rostoucí inflací, Schiff varoval, že dolaru hrozí devalvace. V této souvislosti zmínil země, jako je Argentina s argentinským pesem.

Až dolar začne opravdu rychle ztrácet hodnotu, víte, až budeme jako Argentina nebo nějaká podobná země … pak už ani nebudete moci riskovat držení krátkodobých peněz v dolarech … ještě to není tak zlé.

Přestože Schiff obhajoval možný posun směrem k digitálnímu zlatu, ekonom uvedl, že částečně (během BTC bull runu v roce 2021) investoři zájem o drahý kov ztratili.

Bitcoin si skutečně vysloužil srovnání se zlatem, přičemž zastánci této digitální měny věří, že BTC drahý kov nahradí a stane se konečným uchovatelem hodnoty.

Schiffovy námitky proti Bitcoinu

Schiffův pesimistický výhled na možnost Bitcoinu sloužit jako digitální měna je v souladu s jeho dlouhodobými námitkami vůči této primární kryptoměně. Bankéř v minulosti uvedl, že by investoři měli své bitcoinové podíly prodat, neboť podle něj BTC zkoriguje na nulu.

Dříve Schiff naznačoval, že poslední rally byla bublinou, která nevyhnutelně splaskne, a výrazná korekce pozorovaná v roce 2022 byla výsledkem masivního pump-and-dump schématu. Zdůraznil, že trh byl svědkem prudkého nárůstu hodnoty této kryptoměny, ale investoři si neuvědomili a nedokázali uznat následný pokles hodnoty.

Schiff rovněž předpověděl pokračující zhoršování globální ekonomiky. To by výrazně ovlivnilo nejen americký bankovní ekosystém, jenž se již nyní nachází v krizi.

Závěr

Nedávné krachy bank a hrozící krize likvidity se stává realitou. Osobně jsem přesvědčen a vývoj v mnoha zemích mne v tom utvrzuje, že se dočkáme CBDC – digitálních měn centrálních bank. Nesouhlasím ovšem s tvrzením Petera Schiffa, že Bitcoin smysl nemá. Já naopak věřím, že má před sebou velmi úspěšnou budoucnost.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan H.

Zacinam postupne ignorovat informace nekterych lidi. Jako by jim ego nedovolilo rict neco jineho. Hrozna vlastnost ta nulova sebereflexe. Jako by mel vesteckou kouli….

Fantom

Ale ne, žádná věštecká koule – jen propagace vlastního byznysu. On je silně angažován ve zlatě – proto mu také říkají “zlatý brouk” 🙂
V zásadě bych s ním souhlasil. Lidé v budoucnu přejdou na krypto, ale BTC to nebude protože to jeho technické vlastnosti bohužel neumožňují (ledaže by v budoucnu došlo ke změně jeho technických parametrů což je ale nepravděpodobné). Bude to tedy jiné, vhodnější krypto. Ta vazba na zlato tam ale nebude, ostatně je to jen jeho sen neboť s úspěchem zlata stojí a padá celý jeho byznys. Ostatně by to ani nebylo možné – jak zajistit krytí zlatem a současné zachování decentralizace. Vždy by bylo možné prostřednictvím nějaké vládní nebo mezinárodní organizace ono fyzické zlato “zmrazit/zadržet/převzít do zástavy” 🙂

Poslední editace 1 rok před přes Fantom
Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

Technická omezení OK, ale příběh BTC je neopakovatelný…

Jinak souhlas, že jakmile je někde něco navázáno na něco, je to z principu nedůvěryhodné, resp. podvod a to i na úrovni států (a nemusí to být zrovna banánové republiky – viz. Brettonwoodský měnový systém)

Fantom

Tak příběh BTC je fenomenální, o tom jistě není sporu, ale pokud nemůže dlouhodobě technicky fungovat, tak to na dlohodobou investici není.
Jistě se na něm dá vydělat, určitě ještě i teď může hodně vyrůst možná i na nové ATH. Ale perspektivu do daleké budoucnosti – viz predikce Cathie Wood o ceně v řádech statisíců či milionu v letech 2035-2040. To je z mého pohledu krajně nepravděpodobné – jedině v případě hyperinflace v USA. Další halvingy ukážou – už ten příští hodně napoví.
Ještě indicie ohledně oné hyperinflace v USA – dnes večer nám Powel ukáže, jestli na to má vánoční ozdoby a zvedne sazby. Pokud ne a pose** se – může to být jiskřička naděje pro pořádnou inflační jízdu. Ale předpokládám, že až taková ****** není. 🙂

spot_img