Robert Kiyosaki varuje před krachem třetí americké banky a Peter Schiff tvrdí, že nás čeká “větší kolaps”

4.4
(10)

Finančním systémem Spojených států otřásl pád bank Silicon Valley Bank (SBV) a Silvergate Bank. Došlo k nim během 48 hodin a v ekonomice panuje nejistota. Někteří aktéři finančního sektoru proto předpokládají, že se situace v nadcházejících dnech pravděpodobně ještě zhorší.

Zejména Robert Kiyosaki, autor bestselleru o osobních financích “Bohatý táta, chudý táta”, varoval, že třetí věřitel bude pravděpodobně následovat. Ve svém tweetu z 10. března zdůraznil, že situace bude mít pozitivní dopad na drahé kovy.

Podle Kiyosakiho se jeho předpověď shoduje s předpovědí pádu banky Lehman Brothers z roku 2008. Tento krach prohloubil finanční krizi v roce 2008 a tato událost byla považována za rozhodující moment.

Dvě velké banky zkrachovaly. #3 nastavena na odchod. KUPUJTE nyní skutečné zlaté a stříbrné mince. Žádné ETF. Až banka č. 3 padne, zlato a stříbro vyletí raketově vzhůru. Ve 2008 jsem předpověděl pád banky Lehman několik dní před jejím krachem na CNN. Pokud chcete důkaz, jděte na RICH DAD.com.

Varování neutichají, ba právě naopak

Kiyosakiho varování před pádem třetí banky přichází v době, kdy se stále více spekuluje o budoucnosti další investiční banky – ke kryptoměnám přátelské, Credit Suisse. Stalo se tak poté, co banka oznámila zpoždění výroční zprávy po výzvě Komise pro cenné papíry (SEC). Ta se týkala výkazů peněžních toků za roky 2019 a 2020.

Kiyosaki již v minulosti předpověděl širší globální ekonomický kolaps. Zároveň si myslí, že uprostřed krize může dojít ke zrychlení runů na banky.

Vzhledem k tomu, jaká teď na trzích panuje nejistota, ekonom a kryptoskeptik Peter Schiff prohlásil, že americký bankovní systém je na pokraji toho, aby zažil “mnohem větší kolaps”, než byl ten v roce 2008. 10. března pak Schiff varoval, že masové výběry peněz vyvolají selhání.

Americký bankovní systém je na pokraji mnohem většího kolapsu než v roce 2008. Banky vlastní dlouhodobé cenné papíry s extrémně nízkými úrokovými sazbami. Nemohou konkurovat krátkodobým pokladničním poukázkám. Hromadné výběry vkladatelů, kteří hledají vyšší výnosy, povedou k vlně krachů bank.

Krize v bankovním sektoru

Obavy v bankovním prostoru vyvolal pád banky Silvergate, která se zaměřovala především na spolupráci s kryptoměnovými subjekty. Podle banky k němu došlo “s ohledem na nedávný vývoj v odvětví a regulaci”.

V důsledku toho se kolaps promítl do zhroucení širšího kryptoměnového trhu, což vedlo k výraznému odlivu kapitálu z tohoto sektoru. Kolaps zároveň způsobil, že Bitcoin (BTC) klesl na minima, která jsme mohli vidět uprostřed loňského medvědího trhu.

A náladu na trzích ještě umocnily problémy Silicon Valley Bank (SVB). Ta byla nucena ukončit činnost a přešla pod správu regulačních orgánů. Tato banka měla rovněž expozici vůči kryptoměnovým společnostem a firmám ze Silicon Valley, zejména technologickým start-upům.

A do třetice tu máme problémy společnosti Circle. Ta funguje jako emitent stablecoinu USDC a jak vyšlo najevo, že část svých rezerv držela právě v SBV.

Závěr

Tak klid na trzích rozhodně není. Není ovšem tohle právě ta situace, pro kterou byl Bitcoin vytvořen? Mimochodem ten si vede velmi dobře, v době psaní článku posiluje a aktuálně se nachází na ceně 20 496 USD.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Třešňák

Každý stát buď bude budovat nebo okradat!! Tištěním peněz může posílit zbrojení ale válku musí vyhrát. Tohle se nedaří, proto banky chudnou. Začíná se potvrzovat že země které vlastní infrastruktúru porazí kapitalismus. Viz. Čína.

Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

to i náš hajnej blábolí srozumitejněji.

PanContras

Celý dolarový systém nekrytých peněz je jedno velké letadlo. Fed se nechal slyšet, že uhradí 100% všech vkladu a tedy řekl, že bude tisknout jak o závod.

spot_img