[Večerní souhrn článků] • Vitalik Buterin věnuje 227 tisíc USD na pomoc obětem v Turecku • a další články

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Vitalik Buterin věnuje 227 tisíc USD na pomoc obětem v Turecku

Vitalik Buterin, spoluzakladatel Ethereum, věnuje 227 000 amerických dolarů na pomoc obětem zemětřesení v Turecku a Sýrii. V průběhu týdne stal jedním z mnoha dárců Ether, kteří aktivně podporovali úsilí o pomoc postiženým oblastem v Turecku. Jeho poslední příspěvek ve výši 50 ETH, což odpovídá zhruba 77 000 dolarů, byl 12. února zaslán společnosti Anka Relief. [1]

Analýzy a trhy

13.2.2023 Tržní přehled pro BTC a index S&P 500 – Velci hráči prodávají a další klíčový makrotýden!

Vítáme Vás u dalšího přehledu trhu pro akciový index S&P 500, Bitcoin a další kryptoměny. Tento týden nás čeká zveřejnění klíčových makrodat s výhledem pro první kvartál roku 2023. Objevují se zprávy o postupném vybírání zisků velkých hráčů na akciových trzích a zároveň získáváme další kvartální výsledky amerických společností.

Trhy pod lupou: Co bude dalším motivem pro trhy?

Máme za sebou rozpačitý týden na finančních trzích. Důvodem je, že nyní chybí důležité zprávy či údaje a trhy jsou ve vzduchoprázdnu. Jediným rozvířením stojatých vod bylo vystoupení Jeroma Powella na ekonomickém fóru. Šéf Fedu neřekl v zásadě nic nového, jen zopakoval, že Fed chce dostat inflaci pod 2 %. Jak již bývá zvykem, polovina trhů viděla sklenici poloplnou a druhá poloprázdnou. Takže žádná změna.

13.02.23 Analýza BTC/USD – Proběhl Death Cross

Kurz bitcoinu má za sebou poměrně dlouho očekávaný signál v podobě death cross. Na týdenním grafu se tento signál ještě nikdy neuskutečnil. Proto je určitě vhodné jej neignorovat a zůstat nanejvýš opatrný. Osobně ale neočekávám, že jenom kvůli překřížení dvou klouzavých průměru dojde k panickému výprodeji třeba na 12 000 USD.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Čína zakládá národní blockchainovou organizaci

Čínská vláda podle posledního oznámení schválila Národní inovační centrum technologie blockchain, která se bude nacházet v Pekingu. Cílem projektu je poskytnout finanční výhody tamním obyvatelům.

Paxos přestane razit stablecoiny BUSD pro Binance

Společnost Paxos Trust Company zastaví vydávání nových stablecoinů Binance USD (BUSD) kvůli probíhajícího vyšetřování newyorských regulátorů.

Produkce bitcoinu v lednu opět narostla

Společnosti jako Core Scientific, Riot či CleanSpark vykázaly za leden nárůst hashrate a s tím spojenou vyšší produkci bitcoinu. Jednou z výhod mohou být lepší povětrnostní podmínky a stabilizace cen elektřiny.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. PŘIDEJTE SE TAKÉ NA NÁŠ OFICIÁLNÍ DISCORD SERVER.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img