Čína zakládá národní blockchainovou organizaci

4.7
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Čínská vláda podle posledního oznámení schválila Národní inovační centrum technologie blockchain, která se bude nacházet v Pekingu. Cílem projektu je poskytnout finanční výhody tamním obyvatelům.

Čína a osvěta blockchainu

Čínské ministerstvo pro vědu a technologie údajně schválilo založení Národní organizace pro blockchain, která bude zodpovědná za strategický rozvoj a regulaci v Číně. Tato organizace má fungovat jako spojovací můstek mezi vládou a privátními sektory, aby se maximalizovala efektivita a inovace v této oblasti.

Není žádným tajemství, že Čína je již delší dobu otevřena technologii blockchain. Sám rezident Si Ťin-pching je zastáncem technologie blockchain a v roce 2019 prohlásil, že národ by měl využít příležitosti, které tato technologie nabízí.

Cílem této organizace je vytvořit prostředí pro rozvoj blockchainu v Číně, podporovat výzkum a vývoj, stejně jako udržovat a regulovat již existující projekty. Navíc bude tato organizace také pomáhat v mezinárodní spolupráci v oblasti blockchainu, aby Čína získala vedoucí postavení v tomto odvětví na celosvětové úrovni.

Kromě technologie blockchain, čínská vláda také aktivně zkoumá způsoby jak rozvinout a více popularizovat vlastní digitální měnu centrální banky. Digitální jüan se tak stále více dostává mezi obyvatele.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 21 727 USD dle KMC.

Závěr

Čína zakázala veškeré kryptoměnové operace v roce 2021. Země však nezanevřela nad celým kryptoměnovým průmyslem. Co si o tomto kroku čínského ministerstva myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Na čínskou tiskovou zprávu China Daily se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img