[Večerní souhrn článků] • Návrat medvědího trhu, nebo mírná korekce? • a další články

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Návrat medvědího trhu, nebo mírná korekce?

Zpráva o tom, že jedna z největších amerických burz Kraken bude muset zaplatit pokutu 30 milionů dolarů americké Komisi pro cenné papíry a ukončit provoz svého produktu pro staking kryptoměn pro americké zákazníky, vyvolala velkou nejistotu, a to i na trhu s bitcoiny. Obecně panují obavy, že centralizované burzy v USA čelí velkým výzvám, které mohou ovlivnit i trh s bitcoinem.

Není tedy asi až tak překvapivé, že i díky těmto zprávám ztratila cena Bitcoinu podporu na úrovni 22 370 USD. Tato úroveň podpory byla od 23. ledna testována pětkrát a včera tedy padla.

BTC prozatím dosáhl minima 21 633 USD, přičemž další oblast podpory lze nalézt na 21 600 až 21 500 USD. Pokud dojde k prolomení i tohoto supportu, mohl by nejdůležitější podporu poskytnout 200denní exponenciální klouzavý průměr (EMA), který se aktuálně nachází na úrovni 21 383 USD.

Dokud budou oblast nad 200denním EMA bránit býci, lze současný cenový vývoj vnímat jako zdravou korekci. Vzestupný trend zůstává neporušený. Pokud však BTC klesne pod 200denní EMA, mohlo by to být vnímáno jako neúspěšný pokus býků bitcoinu o nastolení změny trendu. [1]

Analýzy a trhy

10.2.2023 Tržní přehled pro BTC a index S&P 500 – „Smart money“ a konečně klesající trhy?

Vítáme Vás u pátečního přehledu trhu pro akciový index S&P 500, Bitcoin a další kryptoměny. Tento týden získáváme další negativní makrodata z největších ekonomik. Akciové trhy a kryptoměny konečně začínají reagovat adekvátním směrem na data. Kam až můžou klesat?

10.02.23 Analýza BTC/USD – Začal pokles na 19 000?

Kurz bitcoinu zaznamenal za včerejšek nemalou ztrátu a tím se potvrdilo, že kupci nejsou schopni kurz dostat skrze rezistenci, která se nachází kolem 24 000 USD. Propad se přičítá čerstvé zprávě související s krypto burzou Kraken a SEC. Ať je to jakkoliv, propad dával z technického hlediska smysl.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Přehled dnešních zpráv si pak můžete připomenout ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Dubaj zakazuje privacy coiny

Dubajský regulační úřad zakázal veškeré aktivity, které se týkají mincí na ochranu osobních údajů a soukromí (privacy coiny). Zákaz tak dopadá na Monero, Zcash a mnoho dalších.

Zprávy: Kraken pozastavuje staking, LocalBitcoins končí, Čína zakládá výzkumné středisko a Rusko?

Drazí čtenáři, vítáme Vás u nového přehledu denních zpráv. Dovolujeme si Vám představit novinky, které za posledních 24 hodin obletěly celý svět.

Vyroste znovu Terra LUNA Classic (LUNC)?

Od začátku roku si cena tokenu Terra LUNA Classic (LUNC) připsala více než 10 %. Kopíruje tak současný vývoj na kryptoměnovém trhu, ale vstupují sem i další faktory kolem USTC. Velryby nakupují a denní objem přesahuje 100 milionů USD.

Kraken bude muset ukončit svou stakingovou službu pro zákazníky z USA

Kraken bude muset „okamžitě“ ukončit svou stakingovou službu pro zákazníky v USA a zaplatit 30 milionů dolarů kvůli obvinění, které na něj uvalila Komise pro cenné papíry a burzy (SEC). Burza totiž nabízela neregistrované cenné papíry.

SEC se údajně chystá omezit staking kryptoměn

Ruku v ruce s tím, jak regulační orgány Spojených států utahují smyčku kolem kryptoměn, se objevují zvěsti, že dalším cílem Komise pro cenné papíry (SEC) by mohl být staking kryptoměn pro drobné investory.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. PŘIDEJTE SE TAKÉ NA NÁŠ OFICIÁLNÍ DISCORD SERVER.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn
Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img