Dubaj zakazuje privacy coiny

5
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Dubajský regulační úřad zakázal veškeré aktivity, které se týkají mincí na ochranu osobních údajů a soukromí (privacy coiny). Zákaz tak dopadá na Monero, Zcash a mnoho dalších.

Dubaj zakazuje operace s privacy coiny

Dubajský finanční regulátor pro regulaci virtuálních aktiv (VARA), oznámil, že tato opatření jsou nezbytná k tomu, aby se zabránilo šíření kybernetického zločinu a k odhalování a potlačování finančního praní.

Rozhodnutí přichází v době, kdy se stále více zemí zabývá regulací kryptoměnového průmyslu a jak lze využít této technologie pro zlepšení svých finančních služeb. Soukromé tokeny, jako Monero (XMR) a Zcash (ZEC), totiž skrývají transakce a identitu uživatele, což ztěžuje sledování jejich aktivit.

I když se tento krok může zdát jako krok zpět pro kryptoměnovou komunitu, je to v souladu s cíli tamních regulačních orgánů, které se snaží udržet kontrolu nad finančními aktivitami v oblasti a zajistit, aby byly v souladu s mezinárodními normami pro boj proti finančnímu praní a teroristickému financování.

Dubajská vláda již delší dobu cílí na maximální bezpečnost pro místní spotřebitele a hodlá z Dubaje učinit světovým centrem technologie blockchain. Regulátor již předtím udělil dočasné licence společnostem Binance a Crypto.com na poskytování služeb v této oblasti, aby podpořil tento cíl.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 22 553 USD dle KMC, cena XMR okolo 163 USD.

Závěr

Co si o tomto zákazu myslíte vy? Jaký je váš názor na regulaci kryptoměnového průmyslu? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Na celou zprávu “Virtual Assets and Related Activities Regulations 2023” se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Fantom

Obecně jsou asijské země nedemokratické a nesvobodné a je jedno o jaké země jde. I zde zmiňované SAE nebo Japonsko či Jižní Korea mají úplně jinou úroveň občanských svobod než na jakou jsme zvyklí v Evropě. Zákaz privacy coinů znamená zákaz skutečného krypta tak jak si ho představoval Satoshi Nakamoto. Dovolené zde budou jen průmyslové blockchain aplikace, které bude mít stát buď přímo pod kontrolou nebo je bude alespoň moci monitorovat. Tím ale rozhodně neříkám že to není zajímavá investiční příležitost, jen doufám že tu zůstane prostor i pro ono “skutečné hardcore krypto”.

Libor

Ad : “Zákaz privacy coinů znamená zákaz skutečného krypta tak jak si ho představoval Satoshi Nakamoto.”
Presne : skutočnou podstatou “hard core krypta” je skrývať finančné transakcie. Teda žiadny rozdiel medzi ” hard core kryptom” a daňovými rajmi, neplatičmi daní, podvodníkmi s finančnými kreatívnymi podvodníkmi ala “krypto šmejdi” nie je. Samozrejme, že toto žiadny normálny štát nechce podporovať, demokratický či nedemokratický, USA či Čína, nikto nechce podporovať technológie, ktoré sú crime friendly.

Fantom

Privacy coiny jsou naprosto přesným ekvivalentem hotovosti v digitálním světě. Jejich zákaz je stejný – dopad na svobodu jedince nakládat se svým majetkem. O zákazu hotovosti se velmi pravděpodobně začne mluvit se zavedením CBDC. Poté by každý občan žil pod takovým státním dohledem, jaký nemá v celé historii lidstva obdoby. Naprosto dokonalý policejní stát s kamerami na každém rohu a neexistující hotovostí.
Policie má dost prostředků k vyšetřování trestných činů, není potřeba podobných opatření, je to jen touha diktátorských režimů po upevnění moci.
Potlačování privacy coinů je potlačováním lidských práv.

Dovolím si Vás parafrázovat:
Údajně: Stát zajištuje občanům ochranu jejich života a majetku, pomocí zákonů, jejich tvorbou a vymáháním.

Skutečně: Stát zajišťuje udržení moci společenským elitám, prostřednictvím zpravodajských služeb, zákonodárných sborů, moci soudní a výkonné.

Přeháním, ale zase ne tak moc 🙂

A když už jste zmínil ony “daňové ráje a neplatiče daní”. Kdyby USA chtěly tak už je dávno mohly eliminovat. Důvod proč tak stále neudělaly a ani nikdy neudělají je ten, že právě i jejich společenské elity tyto služby hojně využívají…

Nutnost oddělení měny od státu – s trochou fantazie vznik krypta, předpověděl F. Hayek už v 70 letech minulého století. Pravda nemusí být nutně privátní.. .

spot_img