Binance dostala zelenou v Dubaji a také v Bahrajnu

5
(1)

Zprávy a souhrny

Kryptoburza Binance obdržela od dubajského úřadu pro regulaci virtuálních aktiv (VARA) novou licenci typu (MVP). To této kryptoburze umožňuje nabízet řadu služeb v oblasti virtuálních aktiv kvalifikovaným retailovým a institucionálním investorům.

Nová licence MVP je přechodem z prozatímní licence, kterou společnost získala v rámci nového regulačního rámce na začátku tohoto roku.

Společnosti Binance se na Blízkém východě daří

Vydání prozatímní licence (udělené v březnu), umožnilo společnosti zřídit pobočku ve Spojených arabských emirátech a poskytovat služby burzy digitálních aktiv předem kvalifikovaným investorům a finančním firmám.

Díky novému povolení bude Binance moci nabízet řadu služeb souvisejících s virtuálními aktivy kvalifikovaným retailovým a institucionálním investorům v rámci legislativního rámce pro poskytovatele služeb virtuálních aktiv (tzv. VASP).

Umožní jí také přístup k místním bankovním kanálům a poskytování otevřených peněžních účtů, převodů virtuálních platidel, převodů aktiv, úschovy a správy, jakož i služeb nabízení tokenů a obchodování s nimi.

Changpeng Zhao (CZ), zakladatel a generální ředitel společnosti Binance, ve svém prohlášení uvedl:

„Jsme pevně přesvědčeni, že existuje významná příležitost spolupracovat s našimi kolegy v oboru na vývoji konzistentních implementačních standardů po celém světě, jak jsme to dělali v Dubaji.“

Dubajský úřad VARA, který byl zřízen v březnu 2022, je zodpovědný za udělování licencí a regulaci poskytovatelů virtuálních aktiv v emirátu a jeho územích se svobodnou zónou. Místní úřady rovněž udělily předběžnou licenci společnosti CryptoCom a schválení regionálního sídla společnosti FTX.

Další úspěch burzy v Bahrajnu

Kroky společnosti Binance naznačují, že hodlá i nadále rozšiřovat svou přítomnost na Blízkém východě. V březnu burza získala licenci k činnosti v Bahrajnu, kde nabízí kryptografické služby včetně úschovy, obchodování a správy portfolia.

V Bahrajnském království i pokračuje adopce kryptoměn a místní společnosti umožňují platby v kryptoměnách, jako je Bitcoin (BTC).

EazyPay, online platební platforma regulovaná Bahrajnskou centrální bankou (CBB), navázala spolupráci se společností Binance Pay, aby umožnila krypto platby v zemi.

Jak uvedl generální ředitel Nayef Tawfiq Al Alawi, tak nově spuštěná možnost kryptografických plateb bude k dispozici na více než 5 000 terminálech v místě prodeje (POS) a v online platební bráně po celém Bahrajnu.

Al Alawi zdůraznil, že společnost Eazy Financial Services má licenci a je regulována bahrajnskou centrální bankou jako pátý acquirer POS a online platební brány a poskytovatel platebních služeb.

Khalid Hamad Al Hamad, výkonný ředitel bankovního dohledu CBB, rovněž poblahopřál společnosti Eazy k zavedení nové služby kryptografických plateb a chybět nemohl ani generální ředitel společnosti Binance Changpeng Zhao. Ten poznamenal, že funkce kryptografických plateb EazyPay bude

První regulovanou a schválenou nabídkou kryptografických platebních služeb v regionu Blízkého východu a severní Afriky.

Závěr

Třetí nejmenší asijská země, Bahrajn, v posledních několika letech aktivně přijímá kryptoměny. V roce 2019 vydala CBB rámec pro řadu činností souvisejících s kryptoměnami, který oficiálně stanoví pravidla pro udělování licencí, správu a řízení, řízení rizik, standardy proti praní špinavých peněz, vykazování, bezpečnost a další pravidla pro kryptografické služby.

Bahrajn aktivně experimentuje s kryptoměnami a blockchainovou technologií od doby, kdy přijal kryptografické předpisy. V lednu 2022 CBB dokončila zkušební provoz digitálních plateb ve spolupráci s blockchainovou a kryptoměnovou jednotkou Onyx společnosti JPMorgan. CoinMENA, hlavní místní krypto burza regulovaná CBB, v červnu oznámila plány na rozšíření svých služeb obchodování s kryptoměnami do Egypta.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: