[Večerní souhrn článků] • Brazilský prezident podepsal zákon o kryptoměnách • a další články

4
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Brazilský prezident podepsal zákon o kryptoměnách

Jair Bolsonaro, brazilský prezident, který má 31. prosince opustit svůj úřad, podepsal návrh zákona, jehož cílem je legalizovat používání kryptoměn jako platební metody v zemi.

V úředním věstníku brazilské federální vlády z 22. prosince Bolsonarova kancelář uvedla, že prezident podepsal zákon 14.478 po schválení Poslaneckou sněmovnou země. Zákonodárný orgán poslal návrh zákona na prezidentův stůl 29. listopadu jako poslední krok k uznání kryptografických plateb.

Podle textu návrhu zákona nebudou moci obyvatelé Brazílie používat kryptoměny, jako je Bitcoin, jako zákonné platidlo v zemi tak, jao je tomu v Salvadoru. Nově přijatý zákon však zahrnul mnoho digitálních měn pod definici legálních platebních metod v Brazílii. Zavedl také licenční režim pro poskytovatele služeb virtuálních aktiv a stanovil sankce za podvody s využitím digitálních aktiv.

Analýzy a trhy

Bitcoin live stream – Zlomí se trhy začátkem roku 2023? – Po poklesech konsolidujeme supporty

Bitcoin (BTC) se odrazil od rezistenčního pásma, které se nachází kolem 19 000 USD. Díky čemuž došlo k návratu ceny k blízkému supportu, který se na oplátku rozprostírá kolem 16 000 USD. Další otestování supportu proběhlo jenom velmi okrajově. A to s pozitivním výsledkem v podobě menšího odrazu, z čehož lze usuzovat stávající aktivitu býků. Na akciových indexech je tento týden vývoj obdobný.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE

Kryptoměny a kryptofirmy

Bývalí vývojáři Diablo Immortal oznamují nové MMORPG na blockchainu

Bývalí vývojáři AAA titulů, jako jsou Far Cry či Diablo Immortal, oznámili partnerství s blockchainovou platformou ImmutableX pro nadcházející MMORPG. Kryptoměnový průmysl se tak dostává do toho herního.

Metaverse kryptoměna, která může v roce 2023 10x vzrůst – Přeprodej brzy končí

Kryptoměny obsahující různé formy metaversa se v současné chvíli stávají populárními a úspěšnými projekty. Setkávání se s přáteli v této formě online světa přináší spoustu zábavy a dobrodružství. O metaversu propojeném s kryptoměnou bude i tento článek.

Guvernér indické centrální banky: Pokud nebudou kryptoměny zakázány, způsobí další finanční krizi

Indie v současné době předsedá skupině G-20, což jí dává pravomoc určovat agendu týkající se diskusí o tvorbě globálních pravidel v oblasti kryptoměn.

Zakladatel OneCoinu se přiznal k podvodu

Podvodný projekt OneCoin je našim čtenářům asi dobře známý. Vše začalo v roce 2014 v Bulharsku a jako zakladatelka bývá často udávána Ruja Ignatova (také známá jako „královna kryptoměn“). Ta zmizela v roce 2017 po odhalení podvodu a je aktuálně vedená mezi nejhledanějšími zločinci v Evropě. Kromě ní je z podvodu také obviněn Konstantin Ignatov, její bratr a jednatel společnosti.

Bývalí vývojáři Diablo Immortal oznamují nové MMORPG na blockchainu

Bývalí vývojáři AAA titulů, jako jsou Far Cry či Diablo Immortal, oznámili partnerství s blockchainovou platformou ImmutableX pro nadcházející MMORPG. Kryptoměnový průmysl se tak dostává do toho herního. Studio Metaverse Game Studios oznámili partnerství s blockchainovou herní platformou ImmutableX pro podporu nadcházející hry pojmenované Angelic. Nezávislý herní vývojáři v minulosti pracovali na velkých titulech, jako je Far Cry či Diablo Immortal.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. PŘIDEJTE SE TAKÉ NA NÁŠ OFICIÁLNÍ DISCORD SERVER.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img