[Večerní souhrn článků] • Bitcoin a další kryptoměny se zotavují • a další články

5
(3)

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Bitcoin a další kryptoměny se zotavují

Bitcoin (BTC) a další virtuální měny se nyní obchodují se zisky a vypadá to, že celý trh s kryptoměnami prožívá pozitivní konec týdne. Neexistují žádné konkrétní události, které by tento náhlý růst cen mezi digitálními aktivy vyvolaly, nicméně i na tradičních finančních trzích jsme byli svědky stabilního týdne.

Celý trh s kryptoměnami zaznamenal za posledních 24 hodin růst o 1,1 %. To umožnilo například Bitcoinu prolomit velmi důležitou psychologickou úroveň: 17 000 USD. Nyní se tato největší digitální měna obchoduje za téměř 17 150 USD. Ve stejném období zaznamenala podobné zisky i většina ostatních virtuálních měn. Ethereum, druhá největší digitální měna, vzrostlo o 1,4 % a přiblížilo se k 1 300 USD. Polygon (MATIC) zaznamenal rovněž zisk 1 % a posunul se tak do první desítky.

Mezi 100 nejprodávanějšími digitálními aktivy si za posledních 24 hodin nejvíce polepšil token OKC (OKT). Tato mince si připsala 9,2 %, čímž se stala nejvýkonnějším aktivem z první stovky. Následoval The Graph (GRT) s nárůstem ceny o 5,6 %, DASH (DASH) s růstem o 6 % a EOS (EOS), který se posunul výše o 5 %. [1]

Analýzy a trhy

9.12.2022 Tržní přehled pro BTC a index S&P 500 – Bitcoin bojuje o možnost dále růst!

Bitcoin se dnes pohybuje kolem 17 200 USD. Co je důležité, udržel hladinu 16 600 USD. Poklesem pod ní by invalidoval možnost pro další růst. Aktuálně se nachází pod silnou rezistencí ve formě exponenciálního klouzavého průměru EMA 200 (4h graf). Většina altcoinů lehce roste.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

7 extrémně úspěšných osobností, které nikdy nedokončily školu

V tomto článku se společně podíváme na top 7 osobností, které dosáhly úspěchu, aniž by k tomu potřebovaly formální studium. V kryptosvětě platí, že umíte jen to, co se naučíte sami, resp. co vám předají ostatní, často prostřednictvím internetu. Přestože jsme již zaznamenali první snahy (např. na Berkeley či New Yorkské univerzitě teoreticky můžete navštívit přednášku o Bitcoinu), máte extrémně malou šanci studovat školu, která by vám v této oblasti dokázala poskytnout vzdělání.

Auditorská společnost potvrzuje BTC rezervy Binance, které přesahují počet BTC držený uživateli

Po kolapsu jedné z největších burz kryptoměn FTX se jedním z nejdiskutovanějších témat napříč světem kryptoměn stala otázka, zdali burzy opravdu drží dostatečné rezervy odpovídající prostředkům uživatelů držených na burze. Té se pak nevyhnou ani takoví giganti, jako největší burza současnosti Binance. Ta poté již v minulém měsíci sdílela své bitcoinové rezervy. A v posledních dnech se konečně dočkaly auditu od známé auditorské společnosti Mazars.

Ranný bitcoiner provozoval bankomaty, ale neidentifikoval klienty – trest až 70 let vězení

Tento týden započal v New Hampshire (východní pobřeží Spojených států amerických) proces se skupinou lidí kolem Iana Freemana zvanou „Crypto 6“. Skupina je obviněna z napomáhání praní špinavých peněz přes síť vlastních bitcoinmatů a  virtuálních obchodů. Podle obvinění, pomohla skupina mezi roky 2016 a 2021 legalizovat více než 10 milionů USD z kriminální a podvodné činnosti. K odhalení a zatčení celé skupiny došlo v březnu 2021.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. PŘIDEJTE SE TAKÉ NA NÁŠ OFICIÁLNÍ DISCORD SERVER.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav

Pravděpodobně jen příprava na další posun dolů.
Pouze můj amatérský názor.
https://www.tradingview.com/x/9Wd2fwua/

spot_img